6 лютого 2015 року набув чинності Порядок надання допомоги вимушеним переселенцям

6 лютого набрав чинності Порядок надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції. Співробітниками Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності розробили цей Порядок надання матеріального забезпечення для вимушених переселенців з АР Крим – ще весною минулого року . Влітку його довелось модифікували, аби дія Порядку розповсюджувалась також на переселенців з Донбасу, однак затвердити документ вдалось лише в 2015-му.

Цей Порядок визначає механізм надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, за видами матеріального забезпечення:

  1. допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною);
  2. допомога по вагітності та пологах;
  3. допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві).

Матеріальне забезпечення за цим Порядком надається особам, які перебувають (перебували) у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями чи фізичними особами або були добровільно застраховані та переміщуються з тимчасово окупованої території і районів проведення антитерористичної операції, та отримувачам допомоги на поховання застрахованих осіб і які не реалізували свого права на отримання матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» та не можуть реалізувати своє право на отримання матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» у зв’язку із переміщенням з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції.