Андрій Рева: Інструментарій проекту з працевлаштування "Рука допомоги" охоплює як довготривалих безробітних, так і внутрішньо переміщених осіб

Андрій Рева: Інструментарій проекту з працевлаштування “Рука допомоги” охоплює як довготривалих безробітних, так і внутрішньо переміщених осіб

30 листопада Міністр соціальної політики України Андрій Рева перебуває з робочою поїздкою у місті Полтава, де бере участь у роботі круглого столу «Нові можливості для кожного: як повернути непрацюючих працездатних громадян на ринок праці».

Андрій Рева: Інструментарій проекту з працевлаштування "Рука допомоги" охоплює як довготривалих безробітних, так і внутрішньо переміщених осіб

Саме в Полтавській області реалізується пілотний проект із залучення до роботи непрацюючих працездатних членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб «Рука допомоги».

Робота щодо реалізації пілотного проекту розпочата управліннями соціального захисту населення Полтавської ОДА з 2016 року. І вже в цьому ж році до обласного центру зайнятості для працевлаштування було направлено 102 особи.

У 2017 році з метою активізації пілотного проекту управління соціального захисту населення опрацювали майже усі особові справи членів сімей, які отримують допомогу малозабезпеченим сім’ям та дані Єдиної інформаційної бази даних внутрішньо переміщених осіб.

Станом на листопад 2017 року в області налічується 10,8 тис. сімей одержувачів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Загальний обсяг фінансування допомоги малозабезпеченим сім’ям у жовтні становив 27 млн грн, середній розмір допомоги на одну сім’ю складає 2 509 гривень.

У даний період 959 мешканців (або 24,3% потенційних учасників пілотного проекту) Полтавщини виявили бажання взяти участь у пілоті та подали заяви до управлінь соціального захисту населення, у тому числі 205 заяв від внутрішньо переміщених осіб та 754 заяви від непрацюючих членів малозабезпечених сімей.

Більше половини (496 чоловік) обрали форму участі у пілотному проекті громадські роботи, з них 92 особи – з числа внутрішньо переміщених осіб та 404 – непрацюючі члени малозабезпечених сімей.

На постійну роботу виявили бажання працевлаштуватися 350 осіб (36,5% від поданих заяв), у тому числі 61 особа – з числа внутрішньо переміщених осіб, 289 – члени малозабезпечених сімей.

Бажання започаткувати власний бізнес та отримати фінансову допомогу на поворотній основі виявили 113 осіб (52 внутрішньо переміщених особи та 61 член малозабезпеченої сім’ї).

Виступаючи під час круглого столу Міністр соціальної політики України Андрій Рева з приємністю відзначив роботу полтавських соціальних працівників, котрі за короткий строк за багатьма позиціями вивели Полтавщину на перше місце серед областей, що беруть участь в реалізації пілотного проекту «Рука допомоги».

«Сьогодні ми вже маємо результати, які дозволяють сказати: проект життєздатний, він працює на користь країни, на користь людей, – зазначив Андрій Рева. – Хочу запевнити всіх, що з боку держави і надалі буде надаватись всебічна допомога. Цього року на виплату фінансової допомоги учасникам пілотного проекту в державному бюджеті було передбачено 20 млн гривень. Більше 30 осіб вже отримали фінансову допомогу в розмірі до 65 тис. грн для започаткування власного бізнесу».

Міністерство соціальної політики відзначає велику зацікавленість в участі у пілотному проекті як з боку громадян, так і з боку окремих регіонів і об’єднаних територіальних громад, які хотіли б, щоб проект «Рука допомоги» реалізовувалась і у них. Ці побажання сьогодні вивчаються, Міністерство ініціює продовження строку дії пілотного проекту ще на півроку до 31 грудня 2018 року та розширення географії проекту ще на декілька регіонів.

Зокрема, для посилення ефективності реалізації пілотного проекту зараз розглядається питання про збільшення максимального розміру фінансової допомоги для започаткування бізнесу – до 100 тисяч гривень. Цей крок має спростити відкриття власної справи та розширити перелік видів бізнесу, доступних починаючому підприємцю.

Міністр соціальної політики звернув увагу всіх присутніх на обговоренні цієї програми, що в рамах проекту «Рука допомоги» соціальні працівники мають працювати з найскладнішою категорією – довготривалими безробітними.

«Значна частина цих людей втратила мотивацію до праці і наше завдання – дійти до кожного, створити всі необхідні передумови для повернення людини до активного життя, на ринок праці. Активній частині аудиторії пілотного проекту, і тут велику роль відіграють вимушені переселенці, ми пропонуємо допомогу у відкритті власної справи. Для тих довготривалих безробітних, які дійсно шукали, але не змогли знайти роботу і опустили руки, ми запропонуємо фінансові стимули роботодавцям за їх працевлаштування. Нарешті, людям, які з різних причин не можуть працювати постійно, ми пропонуємо громадські роботи», – сказав Андрій Рева.

За словами Міністра, задіяний у проекті інструментарій дозволяє охопити практично весь спектр цільової аудиторії – довготривалих безробітних та внутрішньо-переміщених осіб, які мають складнощі із працевлаштуванням.

«Шановні колеги, – звернувся на завершення виступу до учасників наради Андрій Рева. – Виконавши нашу місію в пілотному проекті, яка полягає у виробленні ефективно діючого механізму переходу людей з категорії соціально пасивних довготривалих отримувачів державної допомоги до категорії платників податків, ми з вами зробимо дуже важливу справу для всієї країни. Допоможемо державі та суспільству вирішити багато найгостріших соціальних проблем”.

А вже наступного року у Міністерстві планують провести загальноукраїнський форум для фахівців зі всіх регіонів, звісно з учасниками проекту «Рука допомоги». Метою такого форуму є спроба узагальнити досвід реалізації проекту, ключові проблеми та пропозиції, які увійдуть до законопроекту, що буде створений за результатами згаданого експерименту.

Участь в роботі круглого столу взяли також представники Світового банку в Україні, Державної служби зайнятості, Консорціуму, бізнесу, голови ОТГ, волонтерських, громадських організацій, учасники пілотного проекту.

До речі з декотрими з них, хто став підприємцем завдяки державній підтримці, учасники наради познайомились безпосередньо на заході.

По завершенню зустрічі відбулась прес-конференція Міністра соціальної політики Андрія Реви та голови Полтавської ОДА Валерія Головка.

Урядовий портал