Бізнес-тренінг із соціального підприємництва у Краматорську

24-26 квітня 2018 року у  м. Краматорськ в рамках реалізації проекту «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації», за фінансової  підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID,  Національною Асамблея людей з інвалідністю України (далі НАІУ) продовжено проведення бізнес-тренінгів із соціального підприємництва «Започаткування власної справи: теоретичні основи та практичні аспекти».

Бізнес-тренінги цієї направленості вже проводились у Краматорську в рамках даного проекту, але у регіоні залишається велика зацікавленість темою відкриття та розвитку малого бізнесу.

Участь у заході взяли 23 особи з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб та члени їх родин, а також особи з інвалідністю, які проживають у даному регіоні. Серед учасників були ті, які тільки планують відкрити власну справу, а також такі, що вже мають досвід підприємницької діяльності і планують її поновити.

Протягом трьох днів учасники знайомилися із законодавчим регулюванням  підприємництва, видами та критеріями вибору організаційно-правової форми підприємницької діяльності, порядком реєстрації суб’єктів господарської діяльності, ліцензуванням та дозвільною діяльністю. Окремим блоком і як завжди самим складним для учасників був розділ щодо оподаткування підприємницької діяльності в Україні, різні види податків та системи оподаткування, звітність суб’єктів підприємницької діяльності.

Деяким новачкам було нелегко опановувати основи підприємництва та податкового законодавства, іноді здавалося, що запал в очах згасає, інтерес пройшов і зусилля його поновити марні. Але незважаючи на тимчасові труднощі, завдяки спільній роботі команди – цікавість процесом навчання поновилась.

Найбільшу зацікавленість і інтерес всіма учасниками був проявлений до розділу із бізнес-планування, як загальних питань так і проектування бізнес моделі власного бізнесу.

Жвавий обмін думками, ідеями серед учасників завжди допомагає на таких тренінгах сформувати власну бізнес-ідею, надає поштовх до напрямків, які здавалися до цього часу  неприйнятними і не цікавими. Погляд з боку потенційних споживачів розкриває нові шляхи для вирішення проблем, можливість реалізації з урахуванням специфіки регіону. Серед бізнес-ідей були і більш традиційні напрямки: послуги із нігтьового сервісу, масажу, пошиття білизни тощо, але були також креативні ідеї творчої (художній розпис дизайнерських сумок) та спортивної направленості.

Слід відмітити активну участь представників із м. Слов’янська. Після закінчення навчання в рамках проекту вони зацікавлені відкрити власну справу, а отримати відповіді на запитання «за» та «проти»  – сподіваємося, що їм допоможе наш тренінг.

Окрема вдячність учасникам, які пересуваються на колясках, їх було шестеро. Своїм власним прикладом вони надихають інших не складати руки, а рухатись уперед як і у особистому житті так і у бізнесі. Так, з учасниками тренінгу зустрівся сімейний тондем Бобровських: Сергій і Тетяна – учасники проекту, переможці конкурсі міні-грантів. Вони розповіли про свою підприємницьку діяльність та плани на майбутнє. Як ми знаємо, що живий приклад надихає краще любих слів.

Люди з інвалідністю на колясках реально могли оцінити як доступність навчального процесу так і закладу у якому проходив тренінг, а також забезпечення спеціалізованим транспортом.

У черговий раз захід проводився у Донбаському міжрегіональному центрі професійної реабілітації осіб з інвалідністю. Директор Центру Світлана Фоміна виступила перед учасниками семінару, розповіла про можливості, які надає центр для людей з інвалідністю, що бажають отримати професійну підготовку та навчитися новій спеціальності.

Всі учасники бізнес-тренінгу отримали Сертифікати та слова побажання відкрити в собі нові, до цього часу не розкриті, можливості і здібності для втілення своїх ідей і задумів, від представників НАІУ – кейс-менеджерів проекту Надії Поламарчук   та Олени Поліщук.

Наприкінці тренінгу було проведено анкетування учасників, яке доводить доцільність і необхідність подальшої роботи у даному напрямку, а також висловлено вдячність тренерам і організаторам «за доступну форму викладання матеріалу, доброзичливість і гарні умови…», «все доступно і цікаво…», «отримана інформація, у випадку вдалої реалізації проекту, буде дієвою підтримкою», «…додатково надаються відповіді по практичній реалізації бізнес-ідей», «…після тренінгу з’явилися цікаві та досяжні цілі», «такі тренінги дуже необхідні в сучасному житті, так як законодавство вносить свої корективи і коли ми підготовлені на початку своєї діяльності, то буде менше помилок, менше штрафів і т.д., будемо комфортніше себе відчувати, а не як делетанти».

Дуже важливо, щоб той запал енергії та бізнес-ідей, який отримано на семінарі, «не загубився» у повсякденні і сподіваємося, що отримані знання сприятимуть відкриттю власної справи, розвитку самозайнятості внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю, які постраждали внаслідок конфлікту на Сході України і тим самим покращать своє фінансове становище і своєї родини.

Нагадуємо і запрошуємо на бізнес-тренінги, які проводяться  в рамках нашого проекту, а більш детальну інформацію щодо наступних заходів, а також зареєструватися для участі у них можна, якщо перейти за посиланнями:

Бізнес-тренінги із розвитку та просування малого бізнесу «Алгоритми успіху».

Бізнес-тренінги із соціального підприємництва.

Бажаємо здійснення ВАШИХ підприємницьких ідей і чекаємо ВАС на наших заходах!