Сall-центр НАІУ

Call-центр НАІУ: звернення вимушених переселенців та результати вирішення проблем

Люди, які звертаються, охоплюють практично всю Донецьку та Луганську області. Телефонують як внутрішньо переселені особи, так і люди з окупованої території.

Серед тих, що звернулись – інваліди всіх груп та категорій: захворювання на ДЦП, травма хребта, неврологія, зір, проблеми із серцево-судинною системою, неврологія, психіатрія, тощо.

Продовжено роботу щодо ведення випадку осіб, що звернулись по допомогу. Результати втручання фіксуються у базі даних.

Всім, хто звернувся надано правові консультації, 3-м особам консультації психолога, 9-м особам направлено ліки відповідно до запиту, одну особу забезпечено курсом хіміотерапії, 6-м особам направлено засоби гігієни, 5-ть осіб забезпечено дистанційним навчанням (в т.ч. 3 дітей).  По 3-м особам направлено відповідні звернення до центральних та місцевих органів влади щодо вирішення їх проблем.

Направлено кур’єром-волонтером в Луганську область адресні  посилки з медикаментами, засобами гігієни, одягом та продуктами харчування для дитячого будинку-інтернату, 9-ти сімей у складі яких є люди з важкими формами інвалідності (в зв’язку з неможливістю відправки посилок транспортом, поштою, кур’єрською пошту та ін.).


Григорій, 1973 р.н., м. Свердловськ,  І група инвалідності, пересувається на інвалідному візку. Має хронічні захворювання нирок. Потребує наступних медикаментів:

  1. VALSARTAN-160mg – потребує 30-60 табл. на міс. по стану здоров’я.
  2. МОКСОГАМА- 0.3мг., препарат від тиску, 60 табл. на міс.
  3. Calcitriolo Teva 0,5mg.

Була надана інформація по поселенню людей с інвалідністю; залучені громадські організації Одеси для надання допомоги і підтримки.

НАІУ прийняла рішення про надання 1000 гривень (21.12.14 р. перераховано ПД 74).


Дмитро, м. Луганськ, має інвалідність по зору. Гостро потребує наступних ліків: Валер’янка в таблетках, Алахол, Панзинорм, Анальгін і Аскофен, краплі для очей – Хилокеа, Нурафен для дитини, також необхідні сиропи від кашлю, Спрей при застуді та захворювання горла, краплі Тонзипрет та противовірусні ліки, Инфлюцид.

Національна Асамблея інвалідів України передала ліки на суму 1201,21 грн., а саме: Валер’яна (табл.), Алохол, Панзинорм 10000 (драже №21), Анальгін (таблетки №10), Аскофен (табл №10), Краплі для очей Хіло-кеа, Нурофен для дитини суспензія, Сироп від кашлю Гербіон подорожник, Спрей при простуді горла Гексаспрей, Краплі Тонзіпрет, Противірусні Новерин, Інфлюцид  таблетки, Краплі в ніс для дітей Евказолін, Траумель мазь, Беконазе спрій.


Віра, 1950 р.н., м. Старобельск. Має І групу інвалідності, захворювання – поліомієліт. Одинока. Має великий тиск після інсульту. Засобів на життя не вистачає. Соціального працівника немає. Дуже потребує ліків та продуктів харчування.

НАІУ вже передані всі ліки першої необхідності та надана психологічна допомога.


Галина, 1955 р.н., м. Свердловськ. Має захворювання на цукровий діабет. Гостро потребує наступних медикаментів: Корвазан 12,5, Аспирин – кардио, Конкор – 10 мг, Пирацетам.

Було надано контакти громади із захворюваннями на цукровий діабет; надана соціально-правова консультація з питань переоформлення пенсії та перереєстрації.

Національною Асамблеєю інвалідів України передано ліки на суму 217,04 грн., а саме: Корвазан 12,5 №10, Аспірін кардіо табл. 100мг №28, Конкор 10мг №30, Пірацетам капсули 0,4г  №60.


Call-центр НАІУ (центр швидкого реагування), який діє за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні та Посольства Франції в Україні, продовжує приймати звернення від вимушених переселенців з інвалідністю.