Нам потрібен механізм, який вирішить питання виплат для внутрішньо переміщених осіб

Голова Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денісова: «Нам потрібен механізм, який вирішить питання виплат для внутрішньо переміщених осіб»

«Зараз є чимало бюрократичних перешкод, які ускладнюють можливість отримання пенсій та соціальних виплат переселенцям. Переміщені особи, які мають право на виплати – повинні їх отримувати на тих же підставах, що й усі громадяни», – заявила Людмила Денісова під час першого засідання робочої групи з напрацювання законодавчих пропозицій, спрямованих на вирішення пенсійної проблематики внутрішньо переміщених осіб та інших питань, створеної при Комітеті.

Нам потрібен механізм, який вирішить питання виплат для внутрішньо переміщених осіб

У засіданні взяли участь представники інститутів громадянського суспільства, що займаються проблемами внутрішньо переміщених осіб, очільник Пенсійного фонду України, заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, представники Міністерства соціальної політики, Міністерства фінансів, а також АТ «Ощадбанк»та ПАТ «Укрпошта».

Під час засідання було обговорено ряд проблемних питань та напрацьовано варіанти їх вирішення. Зокрема, це внесення змін у систему ідентифікації осіб для отримання пенсій; забезпечення отримання виплат особам з інвалідністю, які не мають змоги прийти у відділення «Ощадбанку» для ідентифікації особи та отримання цих виплат; отримання пенсій у випадку відмови від статусу внутрішньо переміщеної особи.

Учасники робочої групи також розглянули проект постанови «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», ініційований Міністерством соціальної політики, який пропонується врегулювати порядок здійснення виплат пенсій та соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, внести зміни до порядку здійснення контролю за такими виплатами.

Як зазначила Людмила Денісова в ході обговорення питання верифікації та ідентифікації особи для отримання виплат, сьогодні внутрішньо переміщеним особам створено чимало бюрократичних перепон, які органам виконавчої влади потрібно усувати.

Також вона наголосила на необхідності напрацювання механізму виплати пенсій для осіб, які проживають на непідконтрольній території та зауважила, що дане питання вирішується уже три роки, однак, реальних кроків досі не зроблено.

За результатом засідання було налагоджено прямий контакт між громадськими активістами та органами влади, внесено ряд поправок до розглянутого проекту постанови, означено напрямок подальшої роботи робочої групи та визначено, що наступна зустріч повинна відбутися наступного тижня.

Довідково:

Робочу групу з напрацювання законодавчих пропозицій, спрямованих на вирішення пенсійної проблематики ВПО та інших питань було ініційовано головою Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмилою Денісовою під час неформальної зустрічі з представниками інститутів громадянського суспільства, що займаються проблемами внутрішньо переміщених осіб 25-го травня 2017 року.

Верховна Рада України