IFES розробив соціальний відеоролик, присвячений темі виборчих прав ВПО в Україні

Сьогодні мільйони українців, які були вимушені залишити свої домівки через військовий конфлікт або добровільно проживають не за місцем власної реєстрації, стикаються із значними перешкодами на шляху до їхньої участі у виборах. Через застарілу та обтяжливу систему зміни виборчої адреси, внутрішньо переміщені особи (ВПО) та інші «мобільні» всередині країни громадяни не мають можливості повною мірою реалізувати своє право голосувати на місцевих виборах і в одномандатних округах на парламентських виборах.

За підтримки Посольства Великої Британії в Україні IFES організував цілий ряд заходів, спрямованих на забезпечення права голосу ВПО в Україні та їх залучення до формування державної політики на загальнонаціональному рівні. Кульмінацією цієї кампанії стала реєстрація законопроекту № 6240 “Про внесення змін до деяких законів України (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян)”. Цей законопроект, у разі його прийняття, сприятиме подоланню бар’єрів, що призводять до виключення ВПО з політичного життя України, та захистить виборчі права широкого кола громадян України, включно із ВПО та економічними мігрантами.

Соціальний відеоролик, присвячений темі виборчих прав ВПО в Україні, був розроблений IFES в рамках всеукраїнської кампанії, спрямованої на підвищення обізнаності стосовно питань виборчих прав ВПО та сприяння реалізації цих прав. Цей відеоролик містить інтерв’ю с громадськими активістами-ВПО, а також огляд найкращих практик та міжнародних стандартів стосовно ВПО та їхньої участі у виборах, які були окреслені у Білій книзі IFES з цієї теми. Відеоролик (з субтитрами українською та англійською мовами) можна переглянути на офіційному YouTube каналі IFES Україна за посиланням: www.youtube.com/watch?v=1lQqhWl7qXoЦя ініціатива є складовою постійної спільної роботи зі зміцнення демократичного прогресу в Україні, яка підтримується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерством міжнародних справ Канади та Посольством Великої Британії в Україні.