ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РІШЕННЯ ГРАНТОВОГО КОМІТЕТУ КОНКУРСУ МІНІ-ГРАНТІВ ПРОЕКТУ TEAM

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РІШЕННЯ ГРАНТОВОГО КОМІТЕТУ КОНКУРСУ МІНІ-ГРАНТІВ ПРОЕКТУ TEAM

Протягом серпня-вересня 2017 року Національна Асамблея людей з інвалідністю України продовжила Конкурс міні-грантів в рамках Міжнародного проекту «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації» що реалізується в Україні UCP Wheels for Humanity (США)  спільно з Українською асоціацією фізичних терапевтів.

Конкурс направлений на підтримку зайнятості та працевлаштування, розширення економічних можливостей осіб з інвалідністю, зокрема  внутрішньо переміщених осіб,  які постраждали внаслідок конфлікту на Сході України та членів їх сімей  як на відкритому ринку праці так і шляхом відкриття власного бізнесу.

Проект фінансується Агентством США з міжнародного розвитку USAID.

За період з 1 серпня по 30 вересня 2017 року на розгляд Грантового комітету конкурсу надійшло 107 проектів, в  т.ч. з пріоритетних областей реалізації  проекту:  Донецької  – 41, Київ та Київської область – 23, Дніпропетровської – 14, Вінницької – 11, Львівської – 3; Харківської – 2. Інші області України: Луганська – 2; Полтавська –  2; Запорізька , Чернігівська, Житомирська області – по одному проекту.

103 заявки подані від фізичних осіб та фізичних осіб – підприємців щодо відкриття та розширення особистого власного бізнесу.

Серед них: жінок – 43; чоловіків – 60.

Також, надійшло 4 бізнес-заявки від організацій ( у т.ч. одного ФОП) щодо створення робочого міста для внутрішньо переміщеної особи з інвалідністю.

Здійснивши аналіз поданих на Конкурс заявок можна зробити висновок, що переважна більшість – це фізичні особи, які тільки планують відкрити власну справу у разі отримання гранту для його започаткування – 65 осіб. Серед них є ті особи, які через певні обставини раніше призупинили свою діяльність як ФОП і тепер, на новому місті, в нових обставинах планують поновити цю діяльність.

Слід зазначити, що велику активність проявили переможці попередніх етапів Конкурсу міні-грантів даного проекту. Від них надійшла 21 бізнес-заявка щодо розширення вже існуючого бізнесу.

Ще 21 учасник – є зареєстрованими ФОП чи юрлицем і здійснюють свою підприємницьку діяльність понад 6 місяців.

Грантовий комітет відмічає активну участь у конкурсі міні-грантів учасників тренінгів з соціального підприємництва по відкриттю власної справи, які проводились НАІУ в рамках реалізації проекту.

Сфера надання послуг чи ведення бізнесу учасників проекту дуже різноманітна: виготовлення кондитерських виробів та напівфабрикатів; торгові точки, магазини продовольчих товарів; створення WEB-сайтів та іншого програмного забезпечення; ведення сільського господарства; ремонт та пошиття одягу; виготовлення іграшок – сувенірів; надання послуг: перукарських, манікюру, педикюру, різних видів масажу; консультативних послуг; організації  заходів; фото на замовлення; станцій техобслуговування автомобілів тощо.

Критеріями відбору Грантовим Комітетом заявок на отримання міні-грантів були: відповідність географії проекту, пріоритетність цільової групи; відповідність заявки основній меті проекту; коректність заповнення проектної заявки; актуальність проекту; міра очікуваного покращення якості життя цільової групи; ефективне використання фінансових коштів: чіткість бюджету, цільове використання засобів, реалістичність і обґрунтованість витрат,  наявність власного внеску заявника. При розгляді заявок максимально враховувалось кількість переможців по кожному регіону відповідно до кількості надісланих заявок.

Особливу увагу було звернуто на розгляд заявок переможців попередніх етапів конкурсу міні-грантів даного проекту. Крім вищезазначених критеріїв, обов’язковими умовами для цієї категорії учасників було – наявність діючого ФОП протягом всієї реалізації проекту (з моменту підписання Договору позички) та обгрунтованість можливості розширення бізнесу, додаткових послуг, що надаються ФОП/підприємством/організацією у разі отримання додаткового міні-гранту.

Слід відмітити активність учасників з м. Києва та Київської області. Відповідність проектів встановленим критеріям, актуальність та реалістичність проектів стали запорукою великої конкуренції серед учасників по даному регіону.

Грантовий комітет звертає увагу учасників, що частина поданих на розгляд заявок мала неповне та/або неякісне заповнення форми, відсутність належного обґрунтування потреби для чого потрібно це обладнання, не обраховані фінансові плани, не визначено вартість обладнання або взагалі передбачалося придбати виключно витратні матеріали.

10 жовтня 2017 року Грантовий комітет конкурсу, розглянувши  107 поданих заявок прийняв рішення про часткову підтримку 24 проектних заявок (список додається) на загальну суму близько  552 тис. грн.

У зв’язку із великою кількістю бізнес-заявок із Донецької області, а саме, 41 бізнес-проект) та обмеженістю часу щодо попереднього розгляду заявок регіональним офісом проекту, а також відповідно до п. 11 Положення про конкурс міні-грантів, Грантовий комітет використовує своє право та продовжує дію конкурсу щодо остаточного визначення списку переможців з числа вже отриманих заявок. Продовження дії конкурсу не передбачає подання додаткових заявок. Інформацію щодо остаточних результатів конкурсу буде оприлюднено на сайті НАІУ після чергового засідання Грантового комітету, про що буде поінформовано додатково.

Серед вже визначених переможців 9 жінок, 11чоловіків, у т.ч. 16 осіб з інвалідністю (1 гр. – 4;  2 гр. – 6; 3 гр.  – 6) та 4 матері, що мають статус ВПО та виховують дітей з інвалідністю. Також, підтримано 4 проекти підприємств/організацій/ФОП на створення робочих місць для внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю.

Відповідно до положення про конкурс міні-грантів рішення Грантового комітету з проекту є остаточним і не може бути переглянутим. Його підстави не розголошуються.

До уваги переможців! З переможцями конкурсу, буде підписаний відповідний  договір, зокрема договір позички (терміном до 2 місяців) з переходом права власності в майбутньому. На момент підписання договору позички переможці конкурсу в обов’язковому порядку повинні мати зареєстрований ФОП. В іншому випадку договір про надання міні-гранту  Національною Асамблеєю інвалідів України підписано не буде. Переможці повинні будуть надати всю фінансову звітність по завершенню реалізації проекту згідно договору.

Національна Асамблея інвалідів України висловлює подяку всім учасникам конкурсу міні-грантів, який проходив в рамках проекту «TEAM».

СПИСОК ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ

(за серпень – вересень 2017 року)

ПІБ Статус,

група інвалідності

 

Місце реалізації бізнес-ідеї

 

Бізнес-ідея
1. Бабич

Артем Володимирович

ВПО,

3 група

Вінницька обл. Надання агрономічних сільськогосподарських послуг
2. Бабкина

Тетяна Борисівна

ВПО,

3 група

м. Дніпро Вирощування грибів

(сімейний бізнес),

розширення бізнесу

3. Бєланова

Еліна Василівна

ВПО,

2 група

м. Дніпро Послуги з ремонту одягу та пошиття постільної білизни
4. Бичко

Наталія Антонівна

ВПО,

3 група

м. Київ Розширення спектру клірингових послуг
5. Валявський

Вячеслав Федорович

ВПО,

2 група

м. Маріуполь Посередницькі послуги у сфері накопичувального страхування
6. Верзілов

Денис Олександрович

ВПО,

І група

 

м. Харків Розширення послуг Сервісного центру з ремонту смартфонів, телефонів, планшетів, комп’ютерної та побутової техніки
7. Дроботун

Віталій Михайлович

 

ВПО,

діючий ФОП

(створення робочого місця для ВПО з інвалідністю)

м. Київ Послуги з ведення бухгалтерського обліку неприбуткових організацій
8. Замковий

Валерій Миколайович

ВПО,

І група

м. Вінниця Виробництво та ремонт корпусних меблів
9. Зубатенко

Яна Едуардівна

ВПО,

2 група

м. Київ Послуги з ремонту та пошиття одягу
10. Кушнір

Юлія Володимирівна

ВПО,

мати дитини з інвалідністю

м. Вінниця Центр оперативного друку
11. Малуша

Олександр Олександрович

ВПО,

2 група

м. Київ Надання послуг з веб-розробки інтернет-магазинів
12. Маргієв

Алан Едуардович

ВПО,

2 група

м. Київ Надання перукарських послуг та візажу
13. Маргієв

Георгій Едуардович

ВПО,

3 група

м. Київ Послуги з діагностики та ремонту комп’ютерної техніки
14. Мирошниченко

Людмила Олексіївна

ВПО,

3 група

м. Київ Надання інформаційно-консультативних послуг
15. Рига

Руслан Валерійович

ВПО,

І група

 

м. Біла Церква,

Київська область

Розширення асортименту виготовлення меблів за допомогою станків з ЧПУ
16. Свєрчков

Сергій Іванович

ВПО,

І група

м. Маріуполь Надання клірингових послуг
17. Святошенко

Анна Юріївна

ВПО,

мати дитини з інвалідністю

м. Київ Виготовлення кондитерських виробів вищого ґатунку
18. Терещенко

Валентин Григорович

ВПО,

2 група

м. Маріуполь Розвиток пасічного господарства
19. Уварова

Валентина Олександрівна

ВПО,

мати дитини з інвалідністю

м. Київ Послуги фотографування
20. Федосова

Наталія Дмитрівна

ВПО,

мати дитини з інвалідністю

м. Вінниця Розширення спектру перукарських послуг студії краси
21. Черненко

Іван Володимирович

ВПО,

3 група

Дніпропетровська область,

м. Кам’янське

Послуги з організації та проведення урочистих заходів
22. Підприємство об’єднання громадян «Львівський виробничий центр «Крафт»

 

Підприємство

(створення робочого місця для ВПО з інвалідністю)

м. Львів Виробництво господарських товарів
23. Підприємство «Центр трудової реабілітації інвалідів – «Друкарський дім» Підприємство

(створення робочого місця для ВПО з інвалідністю)

м. Краматорськ Послуги поліграфії
24. Філія Львівського міжрегіонального центру соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів «Ресторан-кафе «Вишневий сад» Установа, госпрозрахункова філія

(створення робочого місця для ВПО

з інвалідністю)

м. Львів Виробництво кондитерських виробів

Найближчим часом представники ВГО «Національна Асамблея інвалідів України» зв’яжуться з переможцями Конкурсу у телефонному режимі для обговорення організаційних питань.

Бажаємо успіхів у відкритті та просуванні власного бізнесу!

Грантовий Комітет