Інтерактивна карта і мобільний додаток від ПРООН допоможуть повідомляти про пошкодження соціальної інфраструктури на Сході

Програма Розвитку ООН та громадська організація “Social Boost” закликають місцевих мешканців і волонтерів допомогти збирати інформацію про пошкоджені соціальні об’єкти та житло.

cq5dam.web.540.390

Конфлікт на сході Україні призвів до значного руйнування об’єктів соціальної  інфраструктури. Обмежений доступ до об’єктивної інформації та  відсутність загальнодоступної бази даних щодо пошкодження громадських будівель та житла ускладнює процес планування та відбудови.

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) та громадська організація “Social Boost” створили єдину базу даних ReDonbass (http://redonbass.org), а також мобільний додаток (для Android та iOS https://play.google.com/store/apps/details?id=com.redonbas&hl=ru), який допоможе мешканцям Донецької та Луганської областей повідомити про пошкоджений будинок, лікарню, школу, дитячий садок чи бібліотеку. Зручна в користуванні інтерактивна мапа дозволить будь-якому мешканцю чи волонтеру, що має мобільний телефон і доступ в інтернет, завантажити максимально точну інформацію про об’єкт із зазначенням його місцезнаходження, фотографіями пошкоджень та статусом відновлювальних робіт.

У свою чергу, цей інструмент допоможе міжнародним,  волонтерським організаціям проводити моніторинг потреб та планувати свою роботу з відновлення критично важливої соціальної інфраструктури. Зокрема, карту планують використовувати фахівці спільного проекту з відновлення соціальних послуг та налагодження миру у Донецькій та Луганській областях, що реалізується ПРООН та Урядом Японії.

Ці дані допоможуть також органам влади – зокрема Агентству з питань відновлення Донбасу – зібрати точну інформацію і використовувати її для планування відновлювальних робіт. Окрім цього, база даних буде корисною  для залучення міжнародного фінансування для відновлення постраждалих міст і сіл Донецької та Луганської областей.

“Допомога внутрішньо переміщеним особам і якнайшвидше відновлення соціальних інститутів на сході країни є нашими головними пріоритетами. Ми готові надати уряду та народу України будь-яку необхідну підтримку”, -зазначила Ініта Пауловіча, заступник Постійного Представника Програми розвитку ООН в Україні.

Карта та посилання для завантаження додатків доступні на сайті redonbass.org.