Кияни під Мінсоцполітики вимагали вирішення проблем переселенців

Кияни під Мінсоцполітики вимагали вирішення проблем переселенців

4 грудня, десяток активістів прийшли до будівлі Міністерства соціальної політики з вимогами налагодити комплексний підхід вирішення побутових і матеріальних проблем переселенців, а також звільнити заступника міністра Віктора Іванкевича за його пропозицію виселити тимчасово переміщених осіб із санаторіїв.

Активісти поскаржилися на бездіяльність влади у питанні переселенців.

«Не було прямого діалогу (влади) з переселенцями і визнання проблеми довгий час. За сім місяців не було прийнято жодної програми. Тільки через 7 місяців проблеми видали постанови 505 і 509 про матеріальну допомогу і про реєстрацію переселенців. До цього часу влада мовчала. Сім місяців люди жили один на один зі своїми проблемами», – зауважила представниця громадської організації «КолоВорот» Анна Ганченко. Активістка зауважила, що на сьогодні найбільшою проблемою переселенців залишається житло та побутові умови.

«Перша проблема – це житло. У санаторно-курортних закладах житло не відповідає якості життя. Люди елементарно не можуть вести побут, немає можливості готувати і дітям вчити уроки, виключається електроенергія і недостатньо тепло», – зауважила вона.
Були окреслені основні вимоги до Мінсоцполітики. Це створення програми соціальної адаптації і більш комплексного підходу до вирішення проблем переселенців. «Ми хочемо, щоб Мінсоцполітики більше працювало з іноземними організаціями», – розповіла вона.

Ще одна вимога – відставка заступника міністра Іванкевича, котрий на брифінгу у листопаді заявив, що переселенці мають звільнити номера у санаторіях.

«Було сказано про те, що переселенці мають виселятися із тих приміщень, які вони займають, і винаймати житло самотужки за ті кошти, які їм платить держава», – додала вона.

За матеріалами УНН