Лист-подяка від Національної Асамблеї інвалідів України Засновнику Фонду «Розвиток України» Р. Ахметову

Шановний Рінате Леонідовичу!

Від імені 115 громадських організацій людей з інвалідністю – членів Національної Асамблеї інвалідів України висловлюємо щиру подяку особисто Вам та колективу Фонду «Розвиток України», в тому числі Гуманітарному Штабу за ту велику роботу яку Ви проводите   надаючи практичну допомогу людям, котрі постраждали в зоні АТО, зокрема у організації евакуації на Донбасі людей з інвалідністю та членів їх сімей.

Особлива подяка за прийняте Гуманітарним штабом рішення щодо фінансування проживання та харчування переселенців із зони АТО, які знаходяться у санаторії «Сенєтатя» в м. Сергіївка Одеській області на загальну суму понад 2,5 млн.гривень.

На жаль, держава до цього часу не має чіткої та прозорої стратегії чи програми направленої на допомогу людям, які змушені залишити свої домівки і виїхати з даних регіонів, в надії зберегти своє життя та життя своїх рідних.

У особливо складній ситуації опинилися громадяни з інвалідністю, оскільки без сторонньої допомоги багато з них не в змозі покинути місця проживання. Але складнощі пов’язані не тільки з їх переїздом з місць, де проходять бойові дії, а й з іншими чисельними проблемами вже на безпечній території України. Зокрема, це організація та пошук архітектурно доступних місць проживання, доступного транспорту для перевезення, повноцінного харчування, лікування, побутового облаштування, а також забезпечення соціальної, юридичної, психологічної та іншої допомоги.

Національна Асамблея інвалідів України та Європейська асоціація з прав інвалідів також підтримали людей з інвалідністю, що тимчасово мешкаютьсанаторії «Сенєтатя» та перерахували 120 тисяч гривень на їх проживання та харчування.

Вдячні за допомогу та підтримку!

З повагою
Генеральний секретар НАІУ
В.Назаренко