Майбутні бізнесмени навчались премудростям соціального підприємництва

Майбутні бізнесмени навчались премудростям соціального підприємництва

Вінниччина в червні знову зустрічала гостей. Національна Асамблея людей з інвалідністю України для людей з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених  осіб та членів їх родин, в рамках реалізації проекту «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації», за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID, 19-21 червня 2018 року провела  бізнес-тренінг із соціального підприємництва «Започаткування власної справи: теоретичні основи та практичні аспекти».

Три сонячних червневих дні 20 учасників навчались економічним премудростям та умінню відкривати власну справу. Серед учасників тренінгу гості з Краматорська, Маріуполя, Сум, Києва, навчались і представники Вінниччини. Здобували нові знання ті, що тільки планують відкрити власну справу, а також ті, що вже мають досвід підприємницької діяльності й планують її поновити.

Тренер Катерина Федотова, фахівець Дніпропетровського обласного центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості подбала про те, щоб кожен день був насичений необхідною та цікавою інформацією. Важливо було, що учасники семінару отримали  не тільки теоретичні знання, а й аналізували практичні випадки, розробляли проекти власного бізнесу. Знайомство із законодавчим регулюванням підприємництва, видами та критеріями вибору організаційно-правової форми підприємницької діяльності, порядком реєстрації суб’єктів господарської діяльності, ліцензуванням та дозвільною діяльністю, оподаткуванням підприємницької діяльності в Україні, різними видами податків, звітністю суб’єктів підприємницької діяльності дасть можливість в подальшому будувати свій бізнес та розширювати свої економічні можливості. Для тих хто приїхав нині на тренінг, це має неабияке значення, до всі, хто сидів в затишному залі готелю та старанно навчався пройшли непростий, а подекуди навіть трагічний  шлях вигнанців із своєї домівки, з рідної землі. І не дивлячись ні на що, вони не зламались, з усіх сил прагнуть стати твердо на ноги на новому місці. Тому активна зацікавленість та інтерес були проявленні до бізнес-планування та створення моделі власного бізнесу. Обмін думками, оцінка власної ідеї сторонніми людьми, слушні пропозиції, доброзичлива  критика та зауваження досвідчених колег  допомагало під час тренінгу сформувати власну бізнес ідею, визначитись з напрямком бізнесу. Всі учасники семінару отримали сертифікати та надію  та впевненість у тому, що їх зусилля не марні і  вони зможуть покращити матеріальний достаток своїх родин.  Дуже важливо, щоб активність та бажання створити свій бізнес  не згасли в щоденних буднях та труднощах.

Учасники, які зустрілись на цьому тренінгу здобули не лише нові знання, а й знайшли друзів і отримали нові корисні знайомства.  Атмосфера щирості, гостинності та турботи, яка панувала на тренінгу, піднімала настрій.

Дбайливе відношення господарів – зустріч на вокзалі, проживання в комфортабельному готелі, екскурсія на світломузичний фонтан «Рошен», дали змогу учасникам відчути, що  Вінниця – місто комфортного проживання для всіх.

Дякуємо учасникам за їх бажання змінюватись, прагнення нових злетів та досягнень. Хай збудуться всі їхні мрії!

Регіональний представник НАІУ у Вінницькій області Світлана Демко