Міграційний штамп у довідці ВПО не потрібен – колізію врегульовано

Міграційний штамп у довідці ВПО не потрібен – колізію врегульовано

Днями Верховна Рада прийняла два законопроекти, дуже важливі для вимушених переселенців. Перший вирішує законодавчу колізію із проставленням відміток про місце проживання у довідці ВПО. Другий – запобігає спекуляціям із завищенням комунальної плати в місцях компактного поселення. Юрист Всеукраїнського благодійного фонду “Горєніє” Світлана Гаврилюк – детально про законодавчі зміни.

№4022А – про внесення змін до Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”.

Цей документ нарешті виключає довідку ВПО з переліку документів, до яких вносяться відомості про місце перебування. Таким чином Закон “Про свободу пересування…” приведено у відповідність із законом 921-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», який набрав чинності 13 січня 2016 року та виключив необхідність проставляти міграційний штамп у довідку ВПО.

№2481 – про внесення змін до Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” (щодо отримання комунальних послуг).

По-перше, документ визначає, що адреса місця компактного поселення ВПО може бути адресою фактичного проживання. Серед таких місць – модульні містечка, гуртожитки, оздоровчі табори, будинки відпочинку, санаторії, пансіонати, готелі тощо.

По-друге, законопроект, нарешті, регулює питання оплати комунальних послуг, на якому спекулюють деякі постачальники комунальних послуг та власники місць компактного поселення ВПО, завищуючи тарифи. Законопроект №2481 надає переселенцям державну гарантію на отримання комунальних послуг за тарифами, встановленими для населення. Власників та балансоутримувачів місць компактного поселення ВПО документ зобов’язує встановити лічильники.

Кабінет Міністрів України за три місяці має забезпечити прийняття та привести до відповідності всі належні нормативно-правові акти.

На момент написання статті, прийняті законопроекти ще не набули чинності.

За будь-яких питань – звертайтесь до юристів Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ»:

Skype:
yurist.gorenie.dp
yurist.gorenie.zp
yurist.gorenie.dn
yurist.gorenie.kh

Гаряча лінія та Viber для усіх регіонів: 050 044 56 01.
Kyivstar: 068 569 93 06,
MTC: 066 355 52 46,
Lifecell: 073 106 34 67.

Всеукраїнський благодійний фонд «Горєніє» реалізує програми по наданню безкоштовної юридичної допомоги за підтримки фонду Чарльза Стюарта Мотта (Charles Stewart Mott Foundation).

Горєніє