НАІУ продовжуємо надавати допомогу ВПО з інвалідністю: звіт за квітень

Протягом останніх двох років Національна Асамблея інвалідів України в рамках проекту «Рятуймо разом!» займається питаннями соціального захисту внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю.

НАІУ продовжуємо надавати допомогу ВПО з інвалідністюСеред напрямків: забезпечення їх харчуванням та засобами технічної реабілітації (інвалідні візки, ходунки, милиці для людей з обмеженою мобільністю, тростини для незрячих, протипролежневі матраци, засоби особистої гігієни тощо).

Необхідно зазначити, що НАІУ підтримано багатьма кампаніями, організаціями, пересічними громадянами. Але особливе місце в його реалізації займає Фонд «Східна-Європа», який вже двічі надавав фінансовому допомогу Національній Асамблеї інвалідів України на придбання вищезазначених засобів реабілітації для внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю.

В квітні 2016 році до Call-центру для ВПО з інвалідністю звернулось  68 осіб з інвалідністю та члени їх родин.  Діяльність центру надала можливість людям з інвалідністю звернутись по допомогу, а фахівцям НАІУ через «ведення випадку» надати необхідну адресну допомогу ВПО з інвалідністю. Люди отримали ліки та медичні послуги, продукти харчування, забезпечені  технічними засобами реабілітації; надані правові консультації  та ін.

НАІУ продовжуємо надавати допомогу ВПО з інвалідністю 1НАІУ намагається здійснювати введення кожного окремого випадку, що потребує людських та фінансових ресурсів. Знаючи специфіку того чи іншого виду інвалідності НАІУ надає адресну допомогу людям, які звертаються по неї. Маючи організації в різних областях України, ми намагаємось аналізувати інформацію щодо становища з ВПО для того, щоб виносити її на державний рівень, бо тільки силами громадських організацій не можна вирішити системні питання.

Психологічна та юридично-правова підтримка надавалася всім особам, які звернулися  на Гарячу лінію НАІУ або безпосередньо до офісу Секретаріату НАІУ . Основними питаннями, з якими звертаються переселенці з інвалідністю, залишаються питання отримання статусу ВПО, оформлення та відновлення документів, а також отримання соціальних виплат і пенсій.

НАІУ продовжуємо надавати допомогу ВПО з інвалідністю 2В квітні за рахунок  Благодійної програми «Рятуймо разом!»  було придбано  медичних препаратів та супутніх товарів на загальну суму 2991 грн. для 5 осіб з інвалідністю.   Це люди, які звернулися до Call-центру НАІУ, або безпосередньо звернулися до офісу Секретаріату НАІУ.

Також 5 сімей переселенців з інвалідністю забезпечено продовольчими товарами/наборами на суму 662,35 грн. Зокрема це: соняшникова олія, крупи, макарони, цукор, борошно, рибні консерви, вівсяні пластівці, згущене молоко, чай, печиво, паштет, дитяче харчування, цукерки.

Придбано засобів гігієни та закуплено технічних засобів реабілітації  для 2 осіб з інвалідністю на загальну суму 177,12 грн. та надано матеріальної допомоги  6-м ВПО з інвалідністю на загальну суму 3000 грн.

******

Міжнародний проект «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної / фізичної реабілітації»

 В рамках проекту TEAM «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації», що реалізує Національна  Асамблея інвалідів України (НАІУ)  спільно з Українською асоціацією фізичних терапевтів (УАФТ), за підтримки UCP Колеса для людства (США)  6 ВПО з інвалідністю  пройшли табори активної реабілітації . Вік учасників від 19 до 58 років.  Учасники прибули з м. Києва, а також  Житомирської,  Миколаївської , Одеської, Луганської та Донецької  областей.  Програма табору передбачала  12-ти денний  цикл тренувань з наступних дисциплін: техніка керуванням коляскою активного типу, загальна фізична підготовка, аеробіка, настільний теніс. Теоретичні заняття/лекції:  «Самообслуговування», «Розвиток паралімпійських видів спорту в Україні», «Профілактика пролежнів і кронтрактур, лікування опіків», «Секс і прокреація в житті спинального», «Історія активної реабілітації в Україні», «Право і транспорт», «Працевлаштування».


Відгуки учасників:

Василь, Івано-Франківська область

Табір змінив мою думку про інвалідність.

До табору я думав що не зможу бути самостійним, але коли приїхав на табір то моя думка змінилась. Завдяки інструкторам і групі сервісу я таки став майже самостійним. Так як в мене травма шийного відділу спинного мозку, в мене дуже слабкі руки і не рухомі пальці. Завдяки порадам людей в яких схожа травма я багато чому навчився.

Табір активної реабілітації – це одна велика сім’я в якій один одного підтримують. Я дуже радий що мав можливість побувати на таборі. Все дуже сподобалось.


Маргарита, Одеська область

Всем привет! Впечатления о лагере активной реабилитации в Западном  реабилитационно-спортивном  центре потрясающие. Много информации, новых знакомых и приобретенных навыков. Как удается вместить столько мероприятий в 12 дней, да еще по три тренировки в день, невообразимо, но факт.

Компетентные инструкторы  рассказывали, показывали и добивались результата от нас, за что им огромное спасибо. Навыки, приобретенные  на реабилитации, будут сопровождать по жизни. Испытали себя в разных видах спорта,  таких  как: крокет, теннис, дартс, стрельба из лука, аэробика, техника езды на коляске, тяжелая атлетика, бочча.  Для кого-то это путевка в паралимпийский спорт.

Было время на коллективное творчество, конкурс команд кто лучше справится с заданиями и заключительный бал-маскарад, всех порадовал. Ну, а природа!!! Карпаты во всей красе, пейзажи горных вершин в облаках завораживали  своим могуществом.  Неизгладимые воспоминания!!!


Олександр, Вінницька область 

Всім привіт! Користуючись можливістю, хочу сказати людям, які пересуваються на візку: вам потрібно пройти ТАР. Тут словами і близько все не опишеш. Це потрібно все відчути самому, ту атмосферу, емоції.

Проект ТЕАМ. Табір активної реабілітаціїКоли я дізнався про ТАР, то в мене одразу промайнула думка – навіщо мені в цей табір, я і так все вмію і знаю! Повірте мені, це вам так лише здається!

І так, коротко про ТАР: коли ми туди приїхали, моє перше враження – супер!!! Який краєвид: гори, свіже повітря, аж дух перехоплює. Нас дуже тепло всі зустріли, допомагали з речами, запитували, як доїхали чи все добре. За кожними двома учасниками закріплений інструктор, теж на візку. Він все показав, розказав, і ми заселилися в тримісний номер. Мені так все сподобалося, що я забув, що зморився після важкої дороги і т.д і т.п.

Перший день занять був важким, але не лякайтесь, це було тільки першого дня. Наступного ранку я із великим задоволенням прокинувся і зібрався на заняття. Заняття в нас були з аеробіки, техніки їзди на візках, ОФП та настільного тенісу. Я не можу виділити якусь із цих дисциплін. З кожної із них навчився і дізнався багато чого потрібного і цікавого, і отримав просто море позитиву!

Я не буду описувати, що собою являє кожна дисципліна, я тут не перший учасник, це зробили мої попередники.

Ще у нас проводилися цікаві лекції на різні теми з яких я дізнався дуже багато корисної інформації, яка згодиться нам у повсякденному житті. Різні розважальні заходи, дискотеки, спортивний день.

Я отримав «море позитивних емоцій»! Навчився долати різні перешкоди, познайомився з багатьма цікавими людьми, з якими і надалі продовжую спілкуватися. Ми були як одна єдина сім’я! І найголовніше, я позбувся тих стереотипів, що людина, яка пересувається за допомогою інвалідного візка не може жити повноцінним життям. ЩЕ Й ЯК МОЖЕ!!! Мені знову  захотілося ЖИТИ, а не сидіти в чотирьох стінах і чекати на чудо! Я отримав величезний потенціал заряд енергії!

Друзі, якщо у вас буде можливість, обов’язково заповнюйте анкети і приїздіть в ТАР. Ви не пожалкуєте!

І від себе особисто хочу подякувати організаторам табору, групі сервісу, інструкторам. Ви прекрасні люди! Велике Вам спасибі за те, що ви такі є! Ви молодці! Побільше би таких людей! Дай Вам Бог здоров’я і мирного неба над головою! ДЯКУЮЮЮЮЮЮЮ…!


******

В квітні НАІУ оголосила про проведення Конкурсу міні-грантів на відкриття власної справи на підтримку зайнятості та працевлаштування, розширення економічних можливостей осіб з інвалідністю, зокрема внутрішньопереміщених осіб,  які постраждали в наслідок конфлікту на Сході України та членів їх сімей як на відкритому ринку праці так і шляхом відкриття власного бізнесу.

До участі у конкурсі запрошено:

  • Підприємства та організації всіх форм власності, в тому числі підприємства громадських організацій людей з інвалідністю;
  • Фізичні особи-підприємці з числа цільової групи проекту;
  • Фізичні особи з інвалідністю з числа цільової групи проекту, які у зв’язку з національними або релігійними поглядами/нормами не можуть займатися підприємницькою діяльністю.

Конкурс  триматиме з 11 квітня по 30 грудня  2016 року. Термін може бути подовжений за рішенням Грантового Комітету.  Географія реалізації проекту: Донецька, Дніпропетровська, Харківська, Львівська, Вінницька області та місто Київ. Загальний бюджет конкурсу: 50000  $ США.

******

В квітні 24 ВПО з інвалідністю за рахунок проекту  пройшли навчання за наступними професіями: «Оператор комп’ютерної верстки», організація та проведення програми за напрямком “Масаж”,  курси “Манікюру”,  організація навчального процесу та професійної підготовки водія  категорії «В», навчання за курсом «Практична психологія» , на курсах “Англійська мова” , професійне навчання “Флористика та Хенд Мейд” , навчання по курсу “Бухгалтерський облік” ,  “Перукар-універсал” , “Кравець” , “Сучасні технології ведення бух.обліку”, Фахівець з комп’ютерної графіки (дизайну)”. Загальний бюджет склав 82 787,88 грн.

******

DSC0009511-13 квітня 2016 року в Дніпропетровську 22 ВПО з інвалідністю пройшли навчання  із соціального підприємництва . В рамках проекту учасники бізнес-тренінгів матимуть  можливість взяти участь у конкурсі на отримання міні-гранти для відкриття власної справи.  Бізнес-тренінг включав в себе лекції та практичні заняття з наступних тем:

  • Законодавче регулювання підприємництва. Види та критерії вибору організаційно-правової форми підприємницької діяльності. Порядок реєстрації суб’єктів господарської діяльності.
  • Ліцензування та дозвільна діяльність.
  • Загальні засади оподаткування підприємницької діяльності в Україні. Спрощена система оподаткування. Єдиний податок. Порядок нарахування ЄСВ. Оформлення електронного цифрового підпису. Звітність суб’єктів підприємницької діяльності (СПД) на спрощеній системі оподаткування.
  • Загальна система оподаткування. Податок на доходи фізичних осіб. Військовий збір. Податок на додану вартість. Сплата та адміністрування. Звітність СПД на загальній  системі оподаткування.
  • Поняття та зміст бізнес-планування. Структура бізнес-плану. Резюме. Характеристика підприємницької діяльності. Розрахунок заробітної плати працівникам. Аналіз ринку. Маркетинговий план (збут та реалізація продукції, споживачі, конкуренти, ціноутворення, рекламна діяльність). Фінансовий план. Точка беззбитковості бізнес-проекту.
  • Воркшоп «Проектування бізнес моделі власного бізнесу».

********

7 квітня у Вінниці проведено  тренінг для роботодавців з питань працевлаштування та зайнятості внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю; учасників АТО, що отримали травми; цивільних постраждалих в зоні АТО, які стали інвалідами та членів їх сімей.

Захід організовано Національна Асамблея інвалідів України спільно з Української асоціацією фізичної терапії та UCPWheelsforHumanity (США) за підтримки Агентства міжнародного розвитку Уряду США (USAID) в рамках Міжнародного проекту “Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації”.

Мета заходу – підвищення поінформованості роботодавців щодо різних аспектів працевлаштування та зайнятості людей з інвалідністю згаданих категорій населення, зміна стереотипів щодо них, сприяння покращенню ситуації на ринку праці для даної групи громадян, ознайомлення з міжнародним досвідом підприємств різних форм власності у цій сфері.

******

7 квітня Національна Асамблея інвалідів України взяла участь в робочій зустрічі Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю В.М.Сушкевич із представниками громадськості щодо стану забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю.

НАІУ продовжуємо надавати допомогу ВПО з інвалідністю 4.pngУповноважений поінформував громадськість про проведену Президентом та Адміністрацією Президента роботу з Урядом, міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, силовими відомствами та обласними державними адміністраціями щодо захисту прав внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю.

Представники громадських організацій розповіли про наявність актуальних проблемних питань, пов’язаних із перевіркою (верифікацією) даних, задекларованих внутрішньо переміщеними особами, зокрема осіб та сімей з інвалідністю.

Під час зустрічі було проаналізовано велике коло проблемних питань, пов’язаних із соціальним захистом переселенців з інвалідністю, та рівень забезпечення їх прав.

Наприкінці було визначено напрямки співпраці Уповноваженого з представниками громадянського суспільства по підтримці внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю, експертній допомозі центральним органам виконавчої влади щодо ймовірних шляхів вирішення проблемних питань переселених осіб і варіантів мобільної комунікації з цього приводу.

Участь у зустрічі взяли представники ВГО «Національна Асамблея інвалідів України», ВБФ «Право на захист», БО «БФ «ВостокСОС», ГО «КримСОС», ГО «ДонбасСОС» та ГО «Рес.Публіка».

*********

Національна Асамблея інвалідів України щиро дякує кожному, хто надав підтримку та допомагав нам допомагати людям.