Одеські лікарі продовжують надавати допомогу вимушеним переселенцям зі Сходу України

Надання медичної допомоги вимушеним переселенцям в Одеській області, які наразі перебувають в санаторії «Куяльник», координується Департаментом охорони здоров’я Одеської міської ради. Всього в «Куяльнику» мешкають 150 переселенців з Донецької та Луганської областей, з них 50 дітей. Близько 50 дорослих переселенців є особами з обмеженими фізичними можливостями, що потребують медичної допомоги та реабілітації.

Двічі на тиждень в санаторії організовано чергування сімейних лікарів, які надають медичну допомогу переселенцям, а також щоденне відвідання хворих медичною сестрою для виконання необхідних призначень. Крім того, проведені виїзні комплексні медичні огляди переселенців профільними спеціалістами – лікарями загальної практики, хірургом, неврологом, ендокринологом, гінекологом, стоматологом, організовано взяття крові для аналізів та проведення електрокардіографічного обстеження за допомогою портативного електрокардіографу. Для дітей організований огляд педіатрами. У випадку потреби у наданні невідкладної медичної допомоги сімейні лікарі та педіатри оперативно здійснюють виїзд до санаторію «Куяльник».

Керівники департаменту охорони здоров’я та інших муніципальних підрозділів Одеси провели виїзну зустріч з переселенцями, де вислухали всі їх побажання та обговорили шляхи надання повного комплексу медико-соціальних послуг. У випадку втрати реабілітаційних карт та інших медичних та пільгових документів буде надаватися допомога для їх швидкого відновлення. Для обслуговування мешканців «Куяльника» виділено спеціальний автобус, а також у разі необхідності буде організовано груповий виїзд для проведення рентгенівських, ультразвукових та інших спеціалізованих обстежень.

«Наш лікарський та людський обов’язок – надати переселенцям, що були змушені покинути свої домівки, весь можливий спектр якісної медичної допомоги. Лікувально-профілактичні заклади міста Одеси надають всім тимчасовим переселенцям, що до них звертаються, всі необхідні медичні послуги, і наразі скарг на якість медичного обслуговування від переселенців не надходить, а лікарі чують лише слова вдячності», – зазначив директор департаменту охорони здоров’я міста Одеси Ігор Шпак.

Прес-служба МОЗ України