Освітньо-консультативна програма з допомоги внутрішньо переміщеним особам та ветеранам АТО охопила понад 100 учасників

Освітньо-консультативна програма з допомоги внутрішньо переміщеним особам та ветеранам АТО охопила понад 100 учасників

У липні завершилась десятимісячна «Комплексна освітньо-консультативна програма з допомоги внутрішньо переміщеним особам та ветеранам АТО на базі Карітас-Львів». Проект охопив понад 100 учасників і загалом було проведено 128 заходів.

Освітньо-консультативна програма з допомоги внутрішньо переміщеним особам та ветеранам АТО охопила понад 100 учасників

Як повідомили у прес-службі БФ «Карітас-Львів УГКЦ», навчання відбувалось за трьома напрямками: фінансово-економічним, юридичним та психологічним. Заняття проводились тричі на тиждень у формі семінарів, тренінгів, індивідуальних консультацій. Були сформовані групи до 15 осіб. Проект тривав за підтримки Фонду сприяння демократії посольства США в Україні. Основними партнерами проекту були управління соціального захисту Львівської міської ради, «Західно-Українська аудиторська компанія», Центр розвитку особистості «Унікум», а також налагоджена співпраця з Львівським центром надання послуг учасникам бойових дій, ГО «Крим-SOS» та іншими організаціями.

Найбільш активним учасникам керівник проекту, кандидат економічних наук Василь Зеленко вручив сертифікати та пам’ятні подарунки. Він зазначив, що 60% тих, що звернулись за допомогою, це переселенці. Найбільше зверталися за юридичною допомогою, а також великою популярністю користувалися бізнес-тренінги та консультації.

«За бажанням учасників занять з психологічного напрямку, було запроваджено розвиваючу програму для батьків разом з дітьми до 10 років «Разом до зірок». Проводились також заняття для особистісного зросту підлітків «Ліфт у майбутнє», учасники яких отримали сертифікати у червні», – повідомляють організатори.

Отець Андрій Сенейко, директор Карітасу Львова зазначає, що з початком війни у 2014 році на Сході України багато людей, дітей і дорослих змушені були покинути свої домівки, а також своїх рідних, і переїхати у інші безпечні місця України, з-поміж ними і у Львів. «У зв’язку з цими форс-мажорними обставинами, Карітас надавав їм першу матеріальну допомогу продуктами, одягом, взуттям, у лікуванні, сплаті комунальних послуг тощо, щоб люди хоч якимсь чином могли б тимчасово облаштуватись у Львові, адже всі думали, що конфлікт швидко завершиться». Ця допомога тривала впродовж 2-х років. «Оскільки війна відбувається вже третій рік і не бачимо ознак її припинення, минулого року ми вирішили дати можливість внутрішньо переміщеним особам самим заробляти на життя, – продовжує о. Андрій. – Хотілося допомогти також ветеранам АТО і членам їх сімей».

Проект полягав у комплексному наданні знань і навиків юридичного, фінансово-економічного і психологічного характеру. «Спочатку з нашого боку було певне хвилювання, чи буде їм це цікаво, адже люди звикли до матеріальної форми допомоги, а тут вони мали б заробляти собі на життя за допомогою набутих знань і вмінь. Ми переживали, чи не буде конфліктів між ВПО та учасниками бойових дій. Початки були непрості, бо наші користувачі все-ж таки звикли до базової матеріальної допомоги. Та з часом, завдяки хорошим тренерам, консультантам, вони побачили, що це можливо – давати самим собі раду», – розповідає о. Андрій.

За словами керівника проекту Василя Зеленка, завдяки одержаним знанням та набутим додатковим компетенціям після тренінгів та приватних консультацій з права, фінансово-економічної грамотності та психологічного розвитку, учасники суттєво зміцнили свою громадянську позицію, і з більшою впевненістю відстоюватимуть власну думку та реалізовуватимуть свої ідеї. Консультації та тренінги додали учасникам впевненості у собі, не зважаючи на труднощі соціально-економічного середовища. Учасники згуртувались, створили групу у соціальних мережах, а окремі із них навіть потоваришували між собою. Після програми деякі учасники започаткували власну справу, інші – продовжують навчання за більш вузько-спеціалізованими напрямками, ще інші мають намір найближчим часом створити власну громадську організацію, яка буде займатись вирішенням проблем ВПО та учасників АТО. Ядром цієї організації мають стати найбільш активні учасники проекту, координатор та окремі тренери. Окремі учасники виявили наміри в майбутньому реалізувати власні соціальні проекти.

Юристи проекту Степан Кузів та Юрій Ковний зазначають, що серед питань, які найбільше хвилювали людей, були майнові відносини, повернення втраченого майна, зокрема, нерухомого. Психолог Світлана Незабитовська розповідає, що допомагала людям «відпустити минуле», прийняти те, що є, і жити далі з новими навиками і вміннями.

Учасники програми отримали також спеціалізовану літературу: книги з фінансово-економічної грамотності, проектного менеджменту, самоменеджменту, життєвої мотивації, практичної психології (для батьків), розвиткових психологічних книг для підлітків.

Львівська міська рада