Переселенці по-новому отримуватимуть пенсії та допомогу

Переселенці по-новому отримуватимуть пенсії та допомогу

Минулого тижня в Кабінеті Міністрів прийняли важливе рішення щодо переселенців. Тепер внутрішньо переміщені особи зможуть отримувати пенсії та соціальні виплати в будь-якому банку країни, а не тільки через «Ощадбанк».

Про це повідомляє видання “Народна Правда” з посиланням на “Інтерфакс-Україна“.

У проекті рішення сказано, що виплата пенсій, а також інших соцвиплат переселенцям буде проводиться через рахунки «Ощадбанку» як готівкою, так і через безготівкові операції, а також через мережі установ інших банків, які знаходяться на підконтрольній владі території.

Крім цього, українці з першою групою інвалідності зможуть оформити доставку пенсій та соцвиплат за місцем проживання. Доставку коштів буде проводити не «Ощадбанк», а «Укрпошта».

Також в Кабінеті Міністрів постановили, що контроль за проведенням соціальних виплат шляхом відвідування не рідше ніж раз на 6 місяців фактичного перебування переселенця з оформленням акту обстеження матеріально-побутових умов не проводитиметься для співробітників держорганів та органів місцевого самоврядування, а також осіб, які надали довідку про перебування в трудових відносинах з даними органами.

Нагадаємо, розмір та виплата пенсій українців будуть прив’язані виключно до їх внесків у Пенсійний фонд України. Про це повідомив під час засідання круглого столу очільник Уряду України Володимир Гройсман.

До слова, пенсіонери при звільненні можуть отримати одноразову виплату в розмірі десяти окладів. Для цього необхідно дотримати певні вимоги законодавства, зокрема, що стосуються страхового стажу.

Додамо, пенсійний стаж українців, який держава буде враховувати при обчисленні пенсій, буде складатися з 2-х частин. За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, держава буде враховувати стаж до 2000 року і стаж після 2000 року,

Народна правда