Посилення захисту прав внутрішньо переміщених осіб в Київській області

Посилення захисту прав внутрішньо переміщених осіб в Київській області

Президент України Петро Порошенко підписав 20 лютого 2018 року Закон України “Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях” одним із напрямками якого є соціальний захист внутрішньо переміщених осіб.

Посилення захисту прав внутрішньо переміщених осіб в Київській області

Київська область одна з перших гостинно протягнула руку підтримки внутрішньо-переміщеним особам з Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей.

На сьогодні в нашій області перебуває 63686  внутрішньо-переміщених осіб, більшість яких є працездатного віку (27879 осі) та діти (15309 осіб) – і це є великий потенціал для Київської області.

Робота з внутрішньо-переміщеним особами – є один із пріоритетів роботи Київської обласної державної адміністрації.

Посилення захисту прав внутрішньо переміщених осіб в Київській області

За дорученням голови Київської обласної державної адміністрації Олександра Горгана директор департаменту соціального захисту населення Ігор Мещан прийняв участь 21 лютого 2018 року у фінальному засідання Наглядової ради Проекту Ради Європи “Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні».

Модераторами заходу виступили:

  • Лілія Гретарсдоттір – заступник голови Департаменту незалежних органів з прав людини, Директорат прав людини, Рада Європи;
  • Режі Брійя – спеціальний представник Генерального секретаря Ради Європи по Україні, Голова Департаменту Європейської соціальної хартії, Виконавчий секретар Європейського комітету соціальних прав;
  • Мортен Енберг – голова Офісу Ради Європи в Україні;
  • Георгій Тука – заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України;
  • Олександр Привалов – заступник Міністра соціальної політики України.

На засіданні було обговорено Резолюцію «Гуманітарні наслідки війни в України» Парламентської Асамблеї Ради Європи № 2198, яка була прийнята 23.01.2018 року та стала результатом великої спільної роботи.

Директор соціального захисту населення Ігор Мещан запропонував визначити Київську область пілотним проектом у будівництві та реконструкції соціального житла для внутрішньо-переміщених осіб.

Київщина має роботу для внутрішньо-переміщених осіб, більшість яких вже стали членами громади та пов’язують своє життя та життя своїх дітей з Київщиною.

Також були презентовані результати круглих столів з громадськими організаціями внутрішньо-переміщених осіб, які провів департамент соціального захисту населення у вересні 2017 року та лютому 2018 році. На яких був сформований проект «Комплексна програма внутрішньо-переміщених осіб».

Київська ОДА