ПРООН, за фінансової підтримки Уряду Японії, допоможе працевлаштувати більш ніж 1500 переселенців

Державна служба зайнятості України працевлаштувала 14 тис. внутрішньо переміщених осіб з майже 1,5 млн переселенців, 1,5 тис. переселенців отримають нові робочі місця за Програмою підтримки працевлаштування ПРООН.

“З 56 тисяч людей, які сьогодні звернулися з питанням працевлаштування серед внутрішньо переміщених осіб, зокрема з Криму, ми працевлаштували 14 тисяч осіб. Усім 56 тис. надані профорієнтаційні послуги, послуги з підвищення кваліфікації, перекваліфікації”, – розповів голова Держслужби зайнятості Ярослав Кашуба на прес-конференції в агентстві “Інтерфакс-Україна” в понеділок. працевлаштування переселенців

Він зазначив: “Майже 1,5 млн людей сьогодні зареєструвалися в органах соціального захисту як внутрішньо переміщені люди… Щойно людина реєструється, їй одразу пропонують роботу. З 1 млн 457 тис. зареєстрованих осіб працездатного віку – 347 тис… інша категорія осіб – це старші люди, діти”.

За словами Я. Кашуби, багато з внутрішньо переміщених осіб досі перебувають у складному психологічному стані, є також категорія людей, які кажуть, що в цей момент не шукають роботу, оскільки доглядають за літніми людьми.

Глава Держслужби зайнятості уточнив, що 29% внутрішньо переміщених осіб – це підприємці, які не звернулися до Служби зайнятості, 21% переселенців, за словами Я. Кашуби, сказали, що планують шукати роботу пізніше, 15% – планують повернутися до місця постійного проживання, тому зараз роботи не шукають.

Заступник постійного представника Програми розвитку ООН в Україні Ініта Пауловича розповіла, що Програма ПРООН із працевлаштуванню внутрішньо переміщених осіб покриває 8 регіонів України. За її словами, програма націлена на створення робочих місць, самозайнятість, розвиток підприємницької діяльності внутрішньо переміщених осіб, а також місцевих жителів Донецької і Луганської областей.

“Планується створити 1500 робочих місць. Також ми будемо націлені на розвиток підприємництва, тому ми очікуємо, що буде створено близько 4 тис. робочих місць для інтеграції цих людей у суспільство. Якщо ми будемо працювати разом – міжнародні організації, державні установи, приватні компанії та неурядові організації – нам разом вдасться створити основу для поліпшення ситуації”, – повідомила заступник постійного представника ПРООН в Україні.

У свою чергу керівник проекту ПРООН “Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні” Руслан Федоров уточнив, що в березні цього року був оголошений конкурс, у рамках якого було отримано 478 пропозицій від підприємств та організацій різних регіонів України. За його словами, відібрано 73 організації, в яких буде створено понад 1,5 тис. робочих місць.

Р. Федоров розповів, що проект ПРООН передбачає співфінансування фонду заробітної плати, а також забезпечення устаткуванням підприємств і організацій. Він нагадав, що проект реалізується ПРООН за фінансової підтримки уряду Японії.

Він також уточнив, що проект передбачає надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, які постраждали через конфлікт на Донбасі, а також переселенців із Криму.