Робоча нарада щодо вирішення організаційних питань забезпечення ТЗР

5.02.2015 р. відбулась робоча нарада щодо вирішення організаційних питань забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації окремих категорій населення, які проживають на контрольованій території Донецької та Луганської областей, а також тих, хто був переміщений на територію інших областей України та взятий на облік відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. №509.

За повідомленням представників Міністерства соціальної політики України на даний час зареєстровано 25000 заявок на отримання технічних засобів реабілітації (ТЗР) від осіб з інвалідністю з Донецької та Луганської областей. Зважаючи на ті події, що відбуваються на території Сходу України, виникають об’єктивні питання щодо забезпечення осіб з інвалідністю ТЗР, в т.ч. процес їх доставки безпосередньому користувачу за місцем його перебування.

Зважаючи на те, що особа з інвалідністю може змінювати своє місце проживання виїжджаючи на безпечну територію в межах області, а бо ж в інші області України, фахівцями Міністерства було проінформовано, що в такому разі, під час реєстрації, як вимушено переміщена, особа з інвалідністю має вимагати у представників управління соцзахисту населення внесення змін даних в Центральний банк даних з проблем інвалідів (ЦБІ) в частині уточнення нового місця проживання, вразі, якщо остання претендує на отримання ТЗР, та її замовлення вже було розміщено в ЦБІ раніше.

Відповідні роз’яснювальні листи вже були направлені Міністерством на місцеві органи соціального захисту населення, щодо проведення такої роботи.

В разі, якщо особа з інвалідністю, яка є користувачем ТЗР (наприклад користується візком), через об’єктивні причини під час евакуації виїхала на безпечну територію без свого візка (або іншого ТЗР), вона може звернутись до органів соціального захисту населення із заявою щодо необхідності в отриманні іншого, не залежно від строку експлуатації попереднього засобу. Органи соцзахисту, в свою чергу, мають скласти відповідний акт про втрату ТЗР та сприяти у забезпеченні особи відповідним засобом пересування.