Прес-конференція: «Рятуймо разом!»: проблеми людей з інвалідністю та їх родин, вимушених переселенців із зони АТО

10 липня о 13:00 в агенції Укрінформ (вул. Б. Хмельницького, 8/16, м. Київ) відбудеться прес-конференція «Рятуймо разом!»: проблеми людей з інвалідністю та членів їх родин, вимушених переселенців із зони АТО.

У рамках заходу буде анонсовано Благодійну програму “Рятуймо разом!”, започатковану Національною Асамблеєю інвалідів України спільно з Європейською Асоціацією з прав інвалідів.

У заході візьмуть участь:

  • Сушкевич Валерій – голова Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів, пенсіонерів та інвалідів, голова Національної Асамблеї інвалідів України, Герой України
  • Скрипка Наталія – виконавчий директор Національної Асамблеї інвалідів України,
  • Дрюма Олег – президент Асоціації «Європейська Асоціація з прав інвалідів»
  • люди з інвалідністю, вимушені переселенці із зони АТО

Пряма трансляція о 13:00 годині

Контактні телефони: (044) 279-22-42, 279-00-05, 244-90-47.
Вхід за службовими посвідченнями та  картками НСЖУ.

Додатково:

Враховуючи ситуацію, яка склалася на Сході України, в Донецькій та Луганській областях, де проходять бойові дії, багато людей змушені залишити свої домівки і виїхати з даних регіонів, в надії зберегти своє життя та життя своїх рідних. У особливо складній ситуації опинилися громадяни з інвалідністю, оскільки без сторонньої допомоги вони не в змозі покинути свої домівки, а якщо і  з’являється така можливість, виникає інша проблема – відсутність в регіонах України чітко визначених місць (санаторіїв, баз відпочинку та інших закладів), які б були пристосовані (пандуси, ліфти, санітарні кімнати та інше) для проживання осіб з інвалідністю та готовими їх прийняти.

Труднощі пов’язані не тільки з переїздом осіб з інвалідністю з територій, де проходять бойові дії, а й з іншими чисельними проблемами вже на безпечній території України, зокрема це організація проживання, повноцінного харчування, лікування, побутового облаштування, а також забезпечення соціальної, юридичної, правової, психологічної та іншої допомоги переселенцям. Станом на тепер практично відсутня скоординована державна допомога у вигляді організації безпечного виїзду людей із зони АТО, фінансування переїзду, проживання та харчування даної групи населення. Наразі місто Одеса та Одеська область стали своєрідним центром для тимчасового переселення осіб з інвалідністю зі Сходу України, оскільки має для цього найбільшу в Україні інфраструктуру санаторіїв та баз відпочинку.

У зв’язку із ситуацією, що склалась, Національна Асамблея інвалідів України та Європейська Асоціація з прав інвалідів започатковує Благодійну програму «Рятуймо разом!» для надання допомоги особам з інвалідністю, вимушеним переселенцям із зони АТО.