Соціальні гарантії працівників переміщених ВНЗ у пріоритетах МОН, - директор Департаменту Олег Шаров

Соціальні гарантії працівників переміщених ВНЗ у пріоритетах МОН, – директор Департаменту Олег Шаров

Тимчасово переміщені університети зберігають статус національних та отримали продовження акредитації. Про це йшлося  під час шостої  Ради ректорів переміщених ВНЗ, яка пройшла 7 червня у МОН.

Соціальні гарантії працівників переміщених ВНЗ у пріоритетах МОН, - директор Департаменту Олег Шаров

Учасники обговорили впровадження закону України 4718, що стосується діяльності переміщених вишів. Вони також поділились досвідом та проблемами університетів у межах реалізації цього закону.

«Кожен з переміщених ВНЗ опинився в непростих умовах, однак, усі вони вже мають чимало здобутків, змогли налагодити ефективну роботу на новому місці. Одним із найважливіших питань лишаються соціальні гарантії працівників переміщених вишів та вирішення проблем забезпечення навчального процесу», – наголосив директор Департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров.

Обговорювалися також ключові аспекти вступної кампанії  2017 року, зокрема,  робота центрів Донбас-Україна, Крим-Україна. Вони працюватимуть з 19 червня до 30 вересня для вступників з тимчасово окупованої території АР Крим та м. Севастополь і території проведення АТО.

Планується також, що переміщеним ВНЗ, які знаходиться у сфері управління МОН, будуть надаватись фіксовані обсяги державного замовлення.

Актуальним під час дискусії стало вирішення питань стипендій, житла для студентів і викладачів, а також передачі на баланс університетам державного та комунального майна.

Завершилось засідання презентацією програми «UNPLAG», що перевіряє роботи на плагіат.

МОН України