допомогти людям з Луганської та Донецької областей

Творча інтелігенція об’єдналася, щоб допомогти людям з Луганської та Донецької областей, які потребують підтримки (ФОТО,ВІДЕО)

Одесити продовжують надавати суттєву підтримку тимчасово переселеним громадянам з Луганської та Донецької областей усіма можливими способами – від особистих вкладів та волонтерських зборів, до організації різноформатних благодійних зустрічей.

24 жовтня в Одесі в Будинку вчених пройшов благодійний аукціон предметів мистецтва, який став заключною акцією марафону «Рятуємо разом», організованого з метою збору коштів на лікування людей з інвалідністю з Луганської та Донецької областей.

Марафон, організований «Європейською асоціацією прав інвалідів» спільно з американсько-українським координаційною радою, за підтримки Одеської облдержадміністрації та ГУ ДСНС України в Одеській області, стартував 17 вересня, в День рятівника України. аукціон, щоб допомогти людям з Луганської та Донецької областей

Півтори місяця, в рамках марафону проходили: «Арт-фестивалі», майстер-класи, концерти, за участю тимчасових переселенців, відкриття художньої виставки, передача картин від відомих художників і в результаті – аукціон представлених картин, фоторобіт, книг.
На аукціоні були представлені 33 твори мистецтва художників Одеської, Луганської, Донецької, Сумської областей та м. Києва. Тут були виставлені роботи як відомих художників, так і тих, для кого живопис – хоббі. Передали свої картини заслужені художники України – Алік Мірзоєв, Микола Овсійко та Юрій Пацан. Останній, до речі, сам інвалід-візочник і достеменно знає про всі проблеми, людей з обмеженими можливостями. На аукціоні були представлені 33 твори мистецтва художників

«Художники – це натури, що тонко відчувають, які реагують на кожен рух в суспільстві, і емоційно, і картинами, і матеріальною допомогою. Тому, художники ніяк не можуть залишитися осторонь і таким чином висловлюють свою громадянську позицію », – сказав віце-президент Союзу мариністів Одеси Алік Мірзоєв. 

Марафон залучив у свої ряди всю творчу інтелігенцію Одеси. Весь вечір аукціон супроводжував заслужений діяч мистецтв України, Президент клубу «Високої музики», чудовий піаніст Юрій Кузнєцов. Дивовижно красива співачка з пронизливим голосом і долею Світлана Шатковська, не залишила байдужим нікого в залі. Жінка, яка пересувається на візку, навесні переїхала зі своїм 14-річним сином з Криму, де вони жили останніх два роки до Львова. В Одесі вони знаходяться на санаторно-курортному лікуванні. Дізнавшись про марафон, вирішала своїм обов’язком допомогти, як може. співачка з пронизливим голосом і долею

«Україна – мій дім і зараз ми повинні об’єднатися, щоб допомогти тим нужденним людям, які змушені були виїхати з Криму, Луганської та Донецької областей», – сказала Світлана Шатковська 

Найдорожчий лот аукціону був проданий за 25 тис. грн – це «Джерело єдності» одеситки Світлани Гаврищук, а найбільший благодійний внесок – від фонду «Добрих сердець» – 50 тис. грн. «Насамперед хочу подякувати всім учасникам цього великого марафону: натхненнику – Алексу Гутмахеру, оргкомітету марафону, фонду «Стефанія», а також діячам мистецтва і культури, які надали свої роботи. Окрема подяка Одеськоій облдержадміністрації та ГУ ДСНС України в Одеській області, які з першого дня підтримали нашу ініціативу і надали допомогу в проведенні благодійного марафону. Ми дуже цінуємо те, що наша ініціатива не залишилася непоміченою, і ми всі разом зробили внесок в допомогу тим людям, які зараз її так потребують. За підсумками аукціону продано 11 лотів, на загальну суму 82860 грн. Таким чином, відповідно до індивідуальних заявок будуть закуплені і передані медикаменти на оголошену суму », – сказала один з організаторів марафону Наталія Уварова, представник« Європейської асоціації прав інвалідів ».

За офіційними даними, Одеська область прийняла більше 14 тис. осіб зі Сходу України, з них – близько тисячі – це інваліди та члени їх сімей, які потребують особливого догляду і особливих лікарських препаратів. Європейська асоціація прав інвалідів

«Одеса, одна з перших прийняла найбільш соціально незахищені групи – людей з обмеженими фізичними можливостями з Луганської та Донецької областей. І я хочу зазначити, що в Одеській області виявляється одна з найбільших благодійних допомог для людей, які опинилися в такій великій біді », – сказав заступник начальника ГУ ДСНС України в Одеській області, керівник регіонального штабу з питань соціального забезпечення громадян України, що тимчасово переміщені із зони проведення АТО Юрій Кунтій.

Європейська асоціація прав інвалідів одна з тих, хто допомагає людям з інвалідністю з Луганської та Донецької областей розміститися в Одеській області з максимальним комфортом. Громадські працівники допомогли евакуювати із зони АТО 2000 280 осіб, сприяють в постачанні нужденних необхідними лікарськими препаратами. Напередодні зими для нужденних людей вдалося знайти опалювальні приміщення. 

«Все санаторії були без опалення, тому ми спільно з регіональним штабом провели велику роботу, щоб переконати директорів оздоровчих закладів, де це було можливо, його зробити. Разом з тим, кошти на харчування для вимушених мігрантів, з обмеженими можливостями, лікарські препарати та медикаменти потрібні постійно. І ми покладаємо велику надію на чуйність одеситів », – сказав Олег Дрюма, президент« Європейської асоціації прав інвалідів». 

Марафон «Рятуємо разом» продовжиться благодійним аукціоном лотів, що залишились, до 13 листопада в Блюз Бразерз Клабі.

Прес-служба ГУ ДСНС України в Одеській області