У Мінсоцполітики повідомили, коли виплатять пенсії на окупованих територіях

Міністерство соціальної політики України анонсувало розробку нормативного акту, який владнає отримання несплачених пенсій мешканцями окупованих територій та внутрішньо переміщеними особами. Виплата буде здійснена, але тільки після невідворотного процесу деокупації українських земель, як це передбачено 8 пунктом Мінських угод.

За словами глави відомства Андрія Реви, закон передбачає лише 2 варіанти утворення заборгованості з виплат – із вини Пенсійного фонду або ж через самого пенсіонера. А такі форс-мажорні обставини як російська окупація – не окреслені у законодавстві.

Ми повинні на законодавчому рівні врегулювати це питання і сказати нашим людям, що, незалежно від того, коли була припинена виплата пенсій, вони мають право на її отримання за увесь цей період. Це буде прописано, якщо не в законі, то у постанові Кабінету міністрів, і ми це зробимо. Це принципово, тому що люди повинні знати, що держава про них не забула

— Андрій Рева
міністр соціальної політики

Рева також підкреслив, що спекулювати на цьому питанні не варто, адже Україна визнає свої зобов’язання перед громадянами, які вимушено залишилися жити у вказаних населених пунктах. Оскільки згідно статті 7 Закону «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях», пряму відповідальність за ситуацію несе окупант, але зобов’язання держави щодо пенсій буде виконано.

У той же час, знищення агресором та підконтрольними йому терористичними групами державної інфраструктури наразі унеможливлює пенсійні виплати.

Раніше повідомлялось, що Україна хоче залучити Червоний Хрест до виплат пенсій в ОРДЛО.