У МОЗ України обговорили проблеми протезування постраждалих із зони АТО

1 грудня у МОЗ України пройшов круглий стіл «Протезування постраждалих із зони антитерористичної операції».

Заступник Міністра охорони здоров’я України Наталя Лісневська нагадала, що 7 листопада 2014 року в Адміністрації Президента України відбулась нарада щодо соціальної реабілітації учасників антитерористичної операції на Сході України та протезування осіб, постраждалих під час АТО.

Проблеми протезування постраждалих із зони АТО

«За результатами зазначеної наради МОЗ України спільно з Мінсоцполітики проводить цей круглий стіл для обговорення ситуації, що склалася, та підготовки пропозицій щодо її поліпшення», – акцентувала Наталя Лісневська.

На засіданні круглого столу були присутні представники Адміністрації Президента України, Міністерства соціально політики України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства фінансів, Фонду соціального розвитку інвалідів, Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Державної служби з лікарських засобів, представників громадських об’єднань та виробників і постачальників протезів.

За інформацією директора Департаменту соціального захисту інвалідів Міністерства соціальної політики України Оксани Полякової, на сьогодні потребують протезування 75 постраждалих із зони АТО, 33 з яких розпочали лікування, а 42 ще перебувають на лікуванні та не готові до протезування. В найбільш складних випадках пацієнтів відправляють на протезування за кордон.

«Підґрунтям для високого рівня якості виробів є вперше запроваджений в Україні штучний колінний механізм», – підкреслила представник та додала, що завдяки оперативним діям постачальників, для протезування застосовуються високоякісні комплектуючі, що дозволяє пацієнтам не лише пересуватись по складному рельєфу, але й вести повноцінне життя.

За результатами обговорення будуть сформовані пропозиції щодо розв’язання проблемних питань протезування, які будуть направлені до Адміністрації Президента України.

Прес-служба МОЗ України