У Новоукраїнці відбувся семінар для осіб з числа вимушених переселенців

У Новоукраїнці відбувся семінар для осіб з числа вимушених переселенців

Днями, на базі Новоукраїнської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості представники ГО «Десяте квітня» Антон Антонов та Володимир Кудря провели інформаційно-просвітницьку зустріч з внутрішньо переміщеними особами. До проведення заходу також були запрошені представники управління соціального захисту населення Новоукраїнської райдержадміністрації.

 

У Новоукраїнці відбувся семінар для осіб з числа вимушених переселенців

Метою заходу було інформування громадян про основні положення законодавства, що спрямовані на соціальний захист переселенців (зокрема щодо їх обліку та надання щомісячної адресної допомоги), сприяння їх зайнятості.

«Внутрішньо переміщеним громадянам надається спектр соціальних послуг, спрямованих на забезпечення їх підходящими робочими місцями. Для забезпечення зайнятості громадян, які вимушено перемістилися зі східних областей України, служба зайнятості застосовує адресні методи роботи з клієнтами даної категорії з урахуванням їхніх інтересів, особливостей і потреб, що в результаті сприяє прискоренню працевлаштування та оперативному укомплектуванню вакансій», – розпочала захід  Тетяна Кареліна, заступник директора Новоукраїнської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Юрист громадської організації Володимир Кудря та консультант із суспільно-політичних питань Антон Антонов надали вичерпну інформацію про діяльність громадської організації, спектр безкоштовних послуг, які надаються ГО «Десяте квітня». Крім того, були озвучені важливі аспекти чинного законодавства щодо соціального захисту внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, присутні були ознайомлені  з особливостями програми «Доступне житло»; змінами в законодавстві, що стосуються реалізації прав переселенців; нормами чинного законодавства щодо  міграційних, житлових, земельних та інших майнових питань, а також оформлення та відновлення документів.

Учасники заходу також дізналися про існування групи ГО «Десяте квітня» в соціальній мережі Facebook, що має назву «Безоплатна юридична допомога переселенцям в Кіровоградській області», де є можливість  звернення ВПО та можливості вирішення їх проблем.

Захід пройшов у доброзичливій атмосфері, що сприяло вирішенню та обговоренню досить широкого кола питань. Учасники заходу ставили питання, які їх турбують, та отримали вичерпні відповіді.

Т. Кареліна, заступник директора Новоукраїнської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості