Уряд Польщі та ПРООН нададуть 230 тисяч доларів на бізнес-стартапи

30 жовтня 2015 року, Київ – Уряд Польщі спільно з Програмою розвитку ООН в Україні розпочинають новий проект, спрямований на підтримку розвитку підприємництва серед населення, що постраждало внаслідок конфлікту на Сході України

Очікується, що проект «Розвиток підприємництва серед населення, що постраждало внаслідок конфлікту» (загальний бюджет 230 тисяч доларів) сприятиме підтримці самозайнятості та створенню додаткових робочих місць як для переселенців, так і для жителів приймаючих громад, що проживають у Харківській, Запорізькій, Дніпропетровській, а також на територіях Луганської та Донецької областей, що знаходяться під контролем Уряду України.

Проект спрямований на розвиток підприємництва та створення сприятливого бізнес-клімату в регіонах, що постраждали внаслідок конфлікту. Зокрема, в межах проекту передбачаються наступні активності:

  • проведення тренінгів з розвитку навичок підприємницької діяльності;
  • надання юридичних консультацій для полегшення процесу реєстрації бізнесу;
  • надання грантової підтримки для започаткування власної справи.

«Україна є пріоритетним партнером для Польщі, саме тому протягом останніх 10 років ми надаємо допомогу цій країні. Нинішня геополітична ситуація лише зміцнює нашу рішучість щодо необхідності підтримувати Україну  в подальшому. Проект, який Уряд Польщі реалізовуватиме спільно з Програмою розвитку ООН в Україні, стане одним із ключових компонентів нашої підтримки. У сфері надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, ми вважаємо, що одним із завдань є побудувати зв’язок між гуманітарною допомогою та сприянням розвитку. У першу чергу для того, щоб змінити спосіб мислення, який зараз направлений на вирішення безпосередніх потреб, до забезпечення довгострокового розвитку» , – зазначив Конрад Павлік, заступник міністра закордонних справ Польщі.

 «Підтримка вимушено переміщених осіб та соціально-економічне відновлення регіонів, що постраждали внаслідок конфлікту – це пріоритетні завдання для Програми розвитку ООН в Україні. Ми готові і надалі підтримувати Україну у ці складні часи та дякуємо Уряду Польщі за значну фінансову допомогу. На сьогодні ПРООН вже реалізує комплексну Програму з відновлення та налагодження миру. Один із найбільш важливих компонентів цієї Програми спрямований на розширення можливостей працевлаштування для вимушених переселенців. Ми переконані, що це не лише допоможе ВПО впоратися з безпосередніми потребами, а також сприятиме примиренню та соціальній згуртованості», –  зазначив Янтомас Хімстра, директор ПРООН в Україні.

ПРООН в Україні