В Києві відбувся Всеукраїнський Форум «Право на життя» за участі понад 50 громадян України, в тому числі діти, які отримали поранення, травми, захворювання внаслідок військових дій на Сході України

В Києві відбувся Всеукраїнський Форум «Право на життя» за участі понад 50 громадян України, в тому числі діти, які отримали поранення, травми, захворювання внаслідок військових дій на Сході України

19 червня 2018 року в Києві відбувся Всеукраїнський Форум «Право на життя». Організаторами Форуму виступили Національна Асамблея людей з інвалідністю України спільно з Громадською організацією цивільних постраждалих на Сході України «Ерлайт» та Міжнародним Благодійним Фондом «Карітас України». У заході взяли участь понад 50 громадян України, в тому числі діти,  які отримали поранення, травми, захворювання внаслідок військових дій на Сході України. А також представники міністерств, міжнародних організацій,  правозахисних та громадських об’єднань.

За даними Управління ООН з координації гуманітарних питань (UN OSHA) за чотири роки війни на Донбасі (станом на 21 квітня 2018 року) загинули понад  2540 цивільних осіб та 9000 отримали поранення, контузії  або каліцтва.

До цього часу не існує державного механізму для надання допомоги цивільним особам, які постраждали від конфлікту, всі ініціативи в цій сфері є ситуативними і недостатніми.  На сьогодні цивільні громадяни України, які втратили здоров’я внаслідок військового конфлікту на Сході потребують дієвої медичної, психологічної, соціальної та матеріальної допомоги. Відсутність національного механізму забезпечення належної, ефективної, швидкої та відповідної правової допомоги та захисту, в тому числі відшкодування шкоди, для цивільних жертв конфлікту не дає можливості цим людям  жити повноцінним життям та ставить їх на межу бідності. Пенсія та щомісячна адресна допомога для ВПО не покривають витрат на лікування та медикаменти, вкрай необхідну реабілітацію, проживання та харчування.

Дивіться репортаж 7 каналу.