В Одесі вимушені переселенці з інвалідністю оголосили голодування

В Одесі вимушені переселенці з інвалідністю із зони АТО оголосили голодування.

Про це повідомляє Всеукраїнська громадська організація «Європейська асоціація прав інвалідів».

Як вказано, на цей крок людей з обмеженими можливостями штовхнула відсутність допомоги з боку держави і скрутні життєві обставини.

«Одеська область, єдина область в Україні, яка прийняла і розмістила на тимчасове проживання інвалідів із зони АТО. Шоковий період евакуації, розміщення, облаштування, забезпечення гуманітарної допомоги позаду. Волонтери та громадські організації протягом семи місяців забезпечують інвалідів-переселенців всебічною допомогою, включаючи придбання медикаментів та оплату лікування. Бізнес, в особі директорів санаторіїв протягом семи місяців утримує більше 1 000 інвалідів. Держава досі не розробило механізм допомоги цим людям і досі залишається осторонь від вирішення їхніх життєво важливих проблем, переваливши турботу про цих людей на громадський сектор і бізнес», — йдеться у зверненні ВГО.

Уточнюється, що державні установи досі не виділяють бюджетних коштів на реабілітацію інвалідів із зони АТО, немає й конкретної програми з розселення переселенців по закінченню зими.

Крім того, в санаторії «Сперанца», де тимчасово проживають інваліди, 165 з яких — це люди з важкими формами захворювання, зупинили централізоване харчування.

Люди, які зважилися на голодування, вже написали відкритий лист Президенту України, Кабінету Міністрів і профільним міністерствам з проханням врегулювати ситуацію, що склалася.

Соцпортал