В Україні працюватимуть 27 радників з питань внутрішньо переміщених осіб

З серпня 2015 року 27 радників з питань переселенців разом з Мінсоцполітики та органами місцевої влади координуватимуть роботу щодо вирішення нагальних питань внутрішньо переміщених осіб. Про це на брифінгу в Будинку Уряду повідомив начальник Управління організації соціального  захисту постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій Міністерства соціальної політики Сергій Марущенко. Він разом зкоординатором  проекту КримSOS Тамілою Ташевою презентували Програму Радників з питань внутрішньо переміщених осіб.

За словами Сергія Марущенка, проектом передбачено, що 4 радники працюватимуть на центральному рівні та 23 – на рівні департаментів соціального захисту населення в областях. Вони допомагатимуть у налагодженні комунікацій між переселенцями та Міністерством соціальної політики, швидкому обміні інформацією про проблеми, зокрема соціального захисту. Крім того, те, що не можна буде вирішити на регіональному рівні, передаватимуть радникам, які працюватимуть на центральному.

«Основне завдання – це допомога переселенцям. Для Міністерства важливо мати інформацію безпосередньо з районів. Тому цей проект забезпечить безпосередній контакт переселенців з Міністерством», – наголосив він.

За словами Сергія Марущенка, вся інформація про радників  розміщуватиметься на сайті Міністерства. «У внутрішньо переміщених осіб буде можливість звернутися до відповідного радника. Якщо він не зможе допомогти – інформація акумулюватиметься і передаватиметься на центральний рівень, а потім прийматиметься рішення, що саме треба зробити», – підкреслив він.

У свою чергу координатор проекту КримSOS Таміла Ташева повідомила, що вже від сьогодні оголошується відкритий конкурс на посади радників. Вона зазначила, що бажаною вимогою є знання англійської мови, досвід роботи з внутрішньо переміщеними особами, досвід державного управління або роботи у державному секторі.  Таміла Ташева відзначила, що хоч  вікових обмежень не встановлюється, все ж таки перевагу надаватимуть більш молодим кандидатам, адже їм потрібно бути постійно в русі, їздити та спілкуватися з переселенцями.

Заявки прийматимуться протягом 10 днів. «Потім доволі швидко будемо їх опрацьовувати. Тому що хочемо вже з 1 вересня повноцінно запустити по всій країні проект, але презентацію, вже з відібраними радниками, ми робитимемо 26 серпня», – повідомила вона.

Також, за словами Таміли Ташевої, тривалість проекту залежатиме від його ефективності. «Проект поки розрахований на 9 місяців, але я маю великі сподівання, що він буде продовжений. Мені здається програма буде ефективною, оскільки  великою проблемою є брак комунікації  Міністерства, на національному рівні, і департаментів, на регіональному рівні,  з переселенцями», – підкреслила координатор проекту КримSOS.

Також вона повідомила, що фінансування проекту здійснюватиметься за рахунок коштів, виділених Урядом Великої Британії.

Урядовий портал