Великий бізнес та питання інвалідності

17 травня 2018 року в м. Кривий Ріг Дніпропетровської області відбувся тренінг для роботодавців  «Сучасні тенденції у сфері працевлаштування та зайнятості осіб з інвалідністю на відкритому ринку праці».

Тренінг проходив в рамках Міжнародного проекту «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації», який реалізує в Україні Громадська спілка ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» спільно  UCP Wheels for Humanity (США). Проект фінансується  Агентством  США з міжнародного розвитку Уряду USAID.

Співорганізаторами заходу виступили: Громадська організація «За рідне місто» (м. Кривий Ріг), Дніпропетровський обласний та Криворізький міський та районний центри зайнятості та Дніпропетровське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Серед учасників тренінгу фахівці підприємств міста та області, які працюють у різних галузях економіки (чорної металургії, машинобудівної, будматеріалів, хімічної, поліграфічної, харчової) АрселорМіталл Кривий Ріг, Електромашпромсервіс, Ренес-ОПТ, Довобуд, Агростиль, Метінвест-КРМЗ, МЕХАНОБРЧОРМЕТ, Кривбас-Белаз-сервіс-СП», Кривбаззалізрудком, Криворіжтепломережа, Комбінат благоустрою, Криворізька інфекційна лікарня, Житлосервіс-КР та інші.  Важливою була участь у тренінгу депутатів Криворізької міської ради та представників громадських об’єднань міста.

Відкриваючи тренінг, голова ГО «За рідне місто», депутат Криворізької міської ради Бабенко Ольга Володимирівна, відмітила актуальність питання працевлаштування людей з інвалідністю як для України в цілому, так і для міста Кривий Ріг: «Как мы видим, далеко не все люди с инвалидностью могут воспользоваться свои правом на труд, поскольку на их пути к работе и, вообще к передвижению, стоят архитектурные, транспортные, коммуникационные или психологические барьеры, хотя занятость является одной из сфер создания равных возможностей. Нужно стремится к выполнению данных стандартов и в целом менять подходы к данной категории работников».

Під час тренінгу обговорювалися різні аспекти працевлаштування та зайнятості осіб з інвалідністю. Зазначалися стримувальні чинники, серед яких недостатня поінформованість роботодавців в цій сфері, упереджене ставлення до цієї категорії працівників. Для того, щоб змінити цю ситуацію, роботодавцям представлено корисну інформацію з практичного досвіду створення робочих місць на яких працюють особи з інвалідністю. Особливу зацікавленість серед роботодавців викликала тема щодо забезпечення виконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю на підприємствах різних форм власності, державної підтримки на створення робочих місць для осіб з інвалідністю за рахунок коштів Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю та Державної служби зайнятості.

Сподіваємось на продовження роботи проекту у Кривому Розі щодо працевлаштування осіб з інвалідністю. Наступний тренінг пройде 5 липня у Харкові.