Лицарі і панночки Луганщини

Відбувся інтегрований соціокультурний захід «Лицарі і панночки Луганщини»

29 квітня 2015 року відбувся Луганський обласний інтегрований соціокультурний захід «Лицарі і панночки Луганщини», в якому прийняли участь  підлітки та молодь з обмеженими фізичними можливостями з міст Кремінна, Сватово, пгт.Троїцьке, Стаханов, Алчевськ, Луганськ, Біловодськ, Рубіжне. Лісічанськ, Сівероденецьк, Старобільськ та інших міст та селищ Луганської області.

Лицарі і панночки ЛуганщиниДіти та молодь готувалися з великою відповідальністю та надзвичайно раділи можливості поділитися своєю творчістю з гостями цього дивного свята. Адже можливість поділитися своїми талантами, почути аплодисменти, слова підтримки – є необхідними елементами соціокультурної адаптації та інтеграції дітей та молоді з проблемами здоров’я у громаду.

В рамках заходу відбулася обласна виставка творчості де діти мали можливість поділитися з гостями заходу красою своїх малюнків, картин маслом, ліпкою; ми бачили вироби з тіста, плетені кошики, надзвичайної краси квіти.

В виставці прийняли участь діти Кремінської спеціальної школи- інтернату, Сватівської школи – інтернату для дітей з проблемами слуху, Рубіжанський навчально – реабілітаційний комплекс «Кришталик» для дітей з проблемами зору.

Лицарі і панночки ЛуганщиниЗ теплими привітальними словами до дітлахів та молоді звернувся начальник управління молоді та спорту ЛОДА – Антон Волохов, а також – лідери музичної групи «Flying Swan” Сергій Летучий та Олексій Лебідь, Сніжана та Володимир Кернічні – переможці Кубку Континентів з танців на візку, триразові чемпіони України та Миру.

 Мета заходу: соціокультурна адаптація дітей та молоді з обмеженими фізичними можливостями Луганської області, психологічна допомога і підтримка в ситуації складної соціально-політичної обстановці; створення позитивного іміджу дітей та молоді з інвалідністю в суспільстві; розвиток комунікативних можливостей, творчої самореалізації, соціокультурних навичок, що сприяють підвищенню якості життя дітей та молоді з проблемами здоров’я, як в середовищі ровесників так і в суспільстві в цілому.

Захід проводиться відповідно: Стратегії розвитку державної молодіжної політики на період до 2020 року, Конвенції ООН про права інвалідів  Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні», Закону України «Про соціальну захищеність інвалідів в Україні», Указу Президента” Про додаткові невідкладні заходи щодо створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізічнимі можливостями”, тощо.

Лицарі і панночки ЛуганщиниОрганізатори заходу: Луганська обласна державна адміністрація, управління молоді та спорту ЛОДА, Луганський обласний центр соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями, Луганська обласна молодіжна громадська організація «Асоціація молодих інвалідів Східного Донбасу – Схід».

За підтримки: Національної Асамблеї інвалідів України, ЮНІСЕФ, КУ «Луганський обласний центр «Інваспорт», Кремінської спеціалізованої школи-інтернату, ЛНУ им.Тараса Шевченко.

В заході прийняли участь: представники Департаменту освіти та науки ЛОДА, Кремінської МСЕК, громадські організації інвалідів Луганської області.