Вимушені переселенці з інвалідністю прибули із Львівської, Чернівецької, Івано-Франківської, Харківської, Закарпатської Одеської, Київської областей та м. Києва, щоб представити нагальні проблеми їхнього життя на безпечній території та об’єднати зусилля у захисті своїх прав

28 січня 2015 року в Національному музеї Тараса Шевченка , в рамках Благодійного проекту «Рятуймо разом!» відбулась зустріч людей з інвалідністю-вимушених переселенців з зони АТО з Уповноваженим Президента України з прав людей з інвалідністю Валерієм Сушкевичем, а також брифінг для представників ЗМІ. Зустріч організовано за ініціативи Національної Асамблеї інвалідів України та Луганської обласної молодіжної громадської організації «Асоціація молодих інвалідів Східного Донбасу-Схід» за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні, Посольства Франції в Україні, МБФ «Відродження».

Вимушені переселенці з інвалідністю прибули, щоб представити нагальні проблеми5

Під час складної ситуації на Сході України в надзвичайно важких умовах серед загального жаху та небезпеки залишились люди з інвалідністю, їх сім’ї та діти. Майже 360 000 людей з інвалідністю, мешканців Луганської та Донецької областей та надвелика частина людей групи ризику по здоров’ю (враховуючи, аспект травматизму, екологічні проблеми промислових областей) переживають чимало бід і проблем, серед них чи не найуразливішою категорією є вимушені переселенці, які проживають в різних областях України, у тому числі в Одеській обл.

Вимушені переселенці з інвалідністю прибули, щоб представити нагальні проблеми4

Учасники зустрічі мали можливість підняти гострі питання для більшості людей з інвалідністю вимушених переселенців та тих що перебувають у зоні АТО щодо відсутності медичних послуг та медичних препаратів, харчування; пошуку доступного житла, працевлаштування, а також соціальних послуг (особиста допомога для важко хворих). Було представлено попередні результати моніторингу дотримання прав осіб з інвалідністю та їх сімей вимушених переселенців  по 11-ти областям України. Надано характеристику проблемних питань із специфікою регіонів.

Вимушені переселенці з інвалідністю прибули, щоб представити нагальні проблеми1

Психологічні та фізичні проблеми поглиблюються. Надскладна ситуація з родинами з інвалідністю, які мають дітей. Громадські діячі з інвалідністю, вимушені переселенці, розуміють, що численні організації, які говорять про переселенців з інвалідністю, іноді діють всупереч одна одній, інформація не завжди є такою, що відповідає реальності.

Вимушені переселенці з інвалідністю прибули, щоб представити нагальні проблеми3

В зустрічі взяли участь представники Міністерства соціальної політики України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, офісу Уповноваженого з прав людини,  Національної Асамблеї інвалідів України, Товариства Червоного Хреста України, МБФ «Відродження», державних та громадських структур, спостерігачі ОБСЄ, вимушені переселенці з інвалідністю що на даний час проживають в Одеській, Львівській, Чернівецькій, Івано-Франківській, Харківській, Закарпатській, Київській областях та в м. Києві, керівники громадських організацій інвалідів з Луганської та Донецької областей.

Вимушені переселенці з інвалідністю прибули, щоб представити нагальні проблеми2

Підсумком зустрічі стала пропозиція створення Ради громадських організацій людей з інвалідністю та їх родин – вимушених переселенців зі Сходу України та формування робочої групи для підготовки резолюції з переліком проблемних питань та пропозицій шляхів їх системного вирішення на всій території України для Уряду та Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю.

Прес-служба НАІУ