Вивчення бізнес-англійської мови для вимушених переселенців

Цієї п’ятниці, 13 листопада, в 12.30 в музеї Тараса Шевченка відбулося офіційне відкриття програми «Online Workplace English for Displaced Persons» вивчення бізнес-англійської мови для вимушених переселенців.

DSC_0115

У засіданні взяли участь представники: відділу преси, освіти та культури Посольства США міжнародних та громадських організацій, представництво Міністерства молоді та спорту України, секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини, Державно служби зайнятості, Корпусу Миру посольства США в Україні, Національної Асамблеї інвалідів України, Фонду соціального захисту інвалідів, закладів освіти і соціального захисту, правозахисні організації.

Дівчата та хлопці – учасники програми  – приїхали на відкриття з Луганської та Донецької областей, з Полтави, Харкову, Ужгороду, Дніпропетровську, м. Суми та Житомиру – всі вони мають статус вимушено переміщених осіб.

За статистикою проекту – 67,5% учасників курсів – складає молодь з Луганщини, 32,5% – з Донецької області. Найбільше активніші дівчата – 65%. Головна мотивація – можливість забезпечити родину, батьків, відчути себе більше впевнено, самореалізація.

Учасники заходу об означили, що новий підхід даної програми дозволяє учаснику максимально комфортно і ефективно вивчати мову, адже він сам вибирає для себе час для виконання обов’язкових завдань. Он-лайн і face-to-face зустрічі проходять в зручний для групи час, а матеріал до кожного модуля підібраний ретельно. Також позитивним моментом є те, що в курсі використовуються різні платформи (наприклад, Canvas, Google Hangouts, YouTube), з якими деякі учасники працюють вперше. Також програма “Career English Online” забезпечує учасників програми знаннями на вищому рівні, які будуть по завершенню курсу підтверджені сертифікатом. Робота в групах виконує інклюзивну функцію, знання – підвищують конкурентоспроможність.

Так представники Державної Служби зайнятості презентували молоді – учасникам курсу інформацію про 450 існуючих на сьогодні вакансій, які вже зараз потребують фахівців із знанням ділової англійської мови. Серед даних спеціальностей менеджери, лікарі, педагоги, інженери, журналісти, тощо. В ході зустрічі з Державною службою досягнуто домовленість про індивідуальний підхід до вирішення питання працевлаштування для кожної людини, в різних містах її проживання.

Перед початком офіційного заходу о 10.00 відбулося перше зайняття face-to- face з молоддю, яка тимчасово мешкає в Києві та в Київській області.

20.11.15. в м. Сєверодонецьк, відбудеться зустріч face-to- face з учасниками, які проживають в Луганській області.

Проект здійснюється за підтримки: Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Координацію програми в Луганській та Донецькій області, в м. Київ здійснює – ЛОМГО «АМІ-Схід» за всебічної підтримки: Ради громадських організацій людей з інвалідністю та їх родин – вимушених переселенців зі Сходу України, управління молоді та спорту ЛОДА, КУ «Луганський обласний Центр соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями», Луганського Національного університету імені Тараса Шевченка.

Методична та інформаційна підтримка: Національна Асамблея інвалідів України.