Як зміниться система пропусків на територію операції Об’єднаних сил

У МінТОТ розповіли про запровадження трьох зон безпеки, де буде різний режим в’їзду.

На Донбасі у зв’язку із запровадженням операції Об’єднаних сил зміниться порядок в’їзду. Про це розповів в ефірі Громадського радіо заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука. За його словами, будуть запроваджені три зони безпеки: зелена, жовта, червона. На ці території буде різний режим в’їзду за пропусками, які повинне видати командування Об’єднаних сил.

«Права доступу в міста, які будуть визначені як червона зона, будуть мати громадяни, які або там проживають, або мають право власності на об’єкти нерухомості, які знаходяться у цих населених пунктах. Або у громадян є родичі, які поховані у відповідних населених пунктах і на це є підтверджуючі документи», — розповів Георгій Тука. У інших випадках надання доступу до червоної зони командування Об’єднаних сил вирішуватиме в індивідуальному порядку.

Як розповів Георгій Тука, зелена зона буде найбільш доступною для пересування, а жовта буде частково обмежена. «Там будуть незначні обмеження. Все буде залежати від отримання пропуску в Об’єднаних сил»,  — пояснив Тука. Разом з тим він зазначив, що він наразі не має інформації щодо того, чи уже створені органи, які видаватимуть нові перепустки. Георгій Тука припустив, що у перший тиждень у зв’язку із цим може виникнути ажіотаж і суєта.

30 квітня, на Донбасі офіційно закінчилась антитерористична операція, а замість неї розпочалась операція Об’єднаних сил (ООС). Операції об’єднаних сил будуть підпорядковуються не тільки підрозділи Збройних сил, але й усі силові структури, що перебувають на території Донецької та Луганської областей, наприклад підрозділи МВС і Нацполіції. Керувати штабом ООС буде генерал-лейтенант Сергій Наєв.

За інформацією Громадського радіо