За ініціативи Національної Асамблеї інвалідів України, завтра відбудеться зустріч людей з інвалідністю-вимушених переселенців з зони АТО з Уповноваженим Президента України з прав людей з інвалідністю

За ініціативи Національної Асамблеї інвалідів України, завтра, в Національному музеї Тараса Шевченка відбудеться зустріч людей з інвалідністю-вимушених переселенців з зони АТО з Уповноваженим Президента України з прав людей з інвалідністю.

Під час надскладної ситуації на Сході України в надзвичайно важких умовах серед загального жаху та небезпеки залишились люди з інвалідністю, їх сім’ї та діти. Майже 360 000 людей з інвалідністю, мешканців Луганської та Донецької областей та надвелика частина людей, групи ризику по здоров’ю (враховуючи, аспект травматизму, екологічні проблеми промислових областей) переживають чимало бід і проблем, серед них чи не найуразливішою категорією є вимушені переселенці, які проживають в різних областях України, у тому числі в Одеській обл.

Для більшості людей з інвалідністю страшною загрозою стала відсутність медичних послуг, медичних препаратів, соціальних послуг (особиста допомога для важко хворих). Стаття 11 Конвенції ООН про права інвалідів про «Ситуацію надзвичайного ризику та гуманітарної катастрофи»як ніколи стала надзвичайно суттєвою.

У зв’язку із цим люди з інвалідністю – вимушені переселенці з зони АТО (Луганської та Донецької областей) зустрінуться для обговорення та вирішення їхніх проблем з Уповноваженим Президента України з прав людей з інвалідністю Валерієм Сушкевичем.

Захід відбудеться 28 січня о 10 год. в Національному музеї Тараса Шевченка.

Прес-служба НАІУ