За підтримки ЄС майже 100 переселенців з ОРДО отримали нове житло в Краматорську

За підтримки ЄС майже 100 переселенців з ОРДО отримали нове житло в Краматорську

Чиновники обіцяють, що це не останнє житло для переселенців у Краматорську – цього місяця нові щасливчики отримають відремонтовані оселі

Майже 100 переселенців з окупованої території Донеччини отримали нове житло у Краматорську. За підтримки Євросоюзу тут відремонтували старий комунальний гуртожиток. Тепер у ньому 32 квартири з меблями та необхідною технікою. На входинах побувала знімальна група “5 каналу”.

Родина Ірини Іванєєвої – одна з перших, хто отримав відремонтоване помешкання у комунальному гуртожитку Краматорська. 2015-го жінка з чоловіком та трьома дітьми втекли з окупованої Макіївки і три роки орендували житло. Тепер у двокімнатній квартирі з меблями та усією необхідною технікою можуть мешкати, допоки в родини буде така потреба. Поки що повертатися додому не планують.

“Різницю я бачу – між тим, що там, і тим, що тут. Як на мене, тут життя, розумієте? А там застій якийсь. Це моя така думка. Якщо повернеться Україна, ми, звичайно, теж повернемося”, – каже переселенка. Разом із родиною Іванєєвої ключі від нового житла отримала ще 31 родина внутрішньо переміщених осіб. Це переважно багатодітні сім’ї та люди з інвалідністю.

“Дуже хотів би, щоб ті люди, які хочуть жити в Україні і не хочуть, щоб їхні діти жили під “орками”… мали житло, де вони облаштують своє життя. І вже потім, спільно з української армією, повернуться до своїх осель”, – наголосив керівник Донецької обласної ВЦА Павло Жебрівський.

Ремонт гуртожитку коштував 360 тис. євро. Їх виділив Європейський Союз у межах програми підтримки регіонального розвитку в Україні.

“Це справді засвідчує солідарність Європейського Союзу та Донецької області. За намаганнями допомогти тим, хто постраждав від конфлікту. Для Євросоюзу це один з багатьох проектів, які ми підтримуємо в Донецькій та Луганській областях”, – упевнений керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Беренд де Гроот.

Чиновники обіцяють, що це не останнє житло для переселенців у Краматорську. Цього місяця міська влада планує заселити ще два гуртожитки, відремонтовані за кошти ЄС.

Сніжана Юрієва, Сергій Запорізький, 5 канал