Звіт про діяльність НАІУ в рамках реалізації Благодійної програми «Рятуймо разом!» за одинадцять місяців роботи

Національна Асамблея інвалідів України щиро дякує кожному, хто надав підтримку та допомагав нам допомагати людям.


Ситуацію, яка склалася на Сході України, в Донецькій та Луганській областях, де проходять бойові дії змусила багатьох людей, в тому числі з інвалідністю, залишити свої домівки і виїхати, в надії зберегти своє життя та життя своїх рідних.

У особливо складній ситуації опинилися люди з інвалідністю, оскільки без сторонньої допомоги багато з них не в змозі покинути місця проживання. Але складнощі пов’язані не тільки з переїздом осіб з інвалідністю з місць, де проходять бойові дії, а й з іншими чисельними проблемами вже на безпечній території України. Зокрема, це організація та пошук архітектурно доступних місць проживання, доступного транспорту для перевезення, повноцінного харчування, лікування, побутового облаштування, а також забезпечення соціальної, юридичної, правової, психологічної та іншої допомоги.

Розуміючи всю складність ситуації в забезпеченні безпеки та захисту вимушених переселенців з інвалідністю; констатуючи той факт, що органи влади не були готові до  надання допомоги у надзвичайній ситуації та збройному конфлікті цій групі громадян, Національна Асамблея інвалідів України в липні 2014 року започаткувала Благодійну програму «Рятуймо разом!», яка є соціальною ініціативою громадських організацій на підтримку переселенців з інвалідністю.

МЕТА: надання кваліфікованої безоплатної  адресної допомоги переміщеним із зони АТО особам з інвалідністю та членам їх сімей шляхом налагодження співробітництва з державними структурами та громадськими організаціями.

Основна діяльність була застережена на сприянні захисту прав людей з інвалідністю, які знаходяться в зоні АТО або вимушені переселенці. Дуже важно було вивчити потреби переміщених осіб з інвалідністю для постійного моніторингу ситуації та швидкого реагування на проблеми людей.

Call- центр для вимушених переселенців з інвалідністю

Call - центр НАІУНа базі офісу Національної Асамблеї людей з інвалідністю створено Call-центр для вимушених переселенців з інвалідністю. Діяльність центру надала можливість людям з інвалідністю звернутись по допомогу, а фахівцям НАІУ через «ведення випадку» надати необхідну адресну допомогу переселенцям з інвалідністю. Люди отримували ліки та медичні послуги. Здійснювався пошук доступного житла та роботи; місця навчання для дітей з інвалідністю; забезпечення технічними засобами реабілітації та супровід у нарахуванні  та переводу пенсій; надання правових консультацій; відновлення зв’язку з родичами  та ін. В даному центрі працювали люди з інвалідністю, з числа  вимушених  переселенців із зони АТО, які досконало знали існуючі проблеми людей з інвалідністю та мають потужний досвід роботи.

Call-Центр для людей з інвалідністю та членів їх сімей, переміщених із зони АТО, діє за телефонами:

+30 (044) 227-28-36

 +38(050) 338-97-12

+38 (044) 279-61-82

З моменту реалізації роботи до Call- центру (6 місяців) звернулось 582 особи з інвалідністю та члени їх родин.

Із загальної кількості осіб, які звернулися за допомогою:

 • 493 осіб складають дорослі (19 років та більше), серед яких питома вага жінок315 осіб (64% від кількості дорослих), чоловіків178 осіб (36% від кількості дорослих);
 • кількість дітей складає – 89 осіб (16% від загальної кількості звернувшихся).

Безпосередньо із зони АТО звернулося:

 • 92 особи – м. Луганськ та Луганська обл.;
 • 45 осіб  – м. Донецьк та Донецька обл.;

також представлені:

м. Київ та Київська обл.; Львівська обл.; Полтавська обл.; Закарпатська обл.; Харківська обл.; Одеська обл.; Сумська обл.; Кіровоградська обл., Тернопільська обл.; Хмельницька обл.; Дніпропетровська обл.; Запорізька обл.; Волинська обл.; Чернівецька обл.

11146162_757356901045192_1905066794_n

Щомісяця до центру звертається близько 140 осіб. Як показала практика, найперше завдання центру – це психологічна підтримка та розуміння. Вміння вислухати, зрозуміти найактуальніші питання та зробити певні ефективні кроки по їх вирішенню необхідне у першу чергу. Необхідним напрямком діяльності є «ведення випадку». Працівник розробляє індивідуальний алгоритм вирішення тієї чи іншої конкретної ситуації та безпосередньо супроводжує ї ї вирішення, за необхідності, залучаючи інших співробітників.

Аналіз звернень до Гарячої лінії (ГЛ) НАІУ показав, що найчастіші питання стосуються:

діаграма1

Надходило чимало дзвінків щодо консультацій з питань: де можна отримати тимчасове житло; роботу; поновити групу інвалідності; зробити протез чи безкоштовно отримати технічні засоби реабілітації; де роблять ту чи іншу медичну процедуру та надають медичні послуги; де знайти ту чи іншу державну чи громадську організацію та інші.

Були і такі випадки: на ГЛ звернулася жінка – пенсіонерка, яка з сином приїхала зі Сходу до Києва. Син – перша група інвалідності, незрячий, має захворювання на цукровий діабет та потребує проходження процедури гемодіалізу тричі на тиждень. В Києві не мають ні родичів, ні житла. Працівники Центру розробили план дій щодо супроводу цієї родини та домоглися наступного: через МОЗ – 3 тижні лікування у стаціонарі та подальше прийняття на  постійній основі процедури гемодіалізу на безоплатній основі, завдяки УТОСу – отримали тимчасове житло, через ресурси Посольства Франції в Україні та за допомогою Фонду Ріната Ахметова – надали медикаменти та продукти  харчування,  Департамент соціального захисту населення м. Києва – надав спеціалізований транспорт, який привозить після гемодіалізу до помешкання, пересічні громадяни допомогли з одягом та взуттям. Родина отримує пенсію та всі соціальні виплати. У грудні в Києві до родини приїхала і сестра з 10-місячною дитиною. Завдяки Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» і ця частина родини має де жити, лікуватися та що їсти.

Підсумовуючи цю історію, напевно важливо зазначити кількість ресурсів затрачених на отримання таких дійсно ефективних результатів, щоб не складалося враження, що це відбувається дуже просто. Отже, на вирішення  питань цієї  родини пішло близько 2 місяців, було підготовлено та направлено 8 офіційних звернень, здійснено близько 30 телефонних дзвінків, проведено переговори з 22 інституціями (готелі, лікарні, органи влади, благодійні фонди тощо).  Але нам це вдалося!

Але є такі дзвінки, які без сліз, емоцій, суму неможливо чути! Так наприклад: «Помогите спасти Донецк! Живу возле аэропорта! В кухне стены нет! Папа инвалид! Куда бежать? И главное как?»; «Живу на 3 этаже в центре До-нецка! Одинокая, лежачая! Перепишу квартиру, только привезите что-то покушать!»; «Я со Счастья Луганской

области! Семья 3 человека! Все инвалиды! Несколько дней не выходим из подвала? Помогите!!!» ….

Фахівці НАІУ допомагаючи переселенцям з інвалідністю неодноразово намагались отримати підтримку та допомогу через звернення до різних офіційних штабів, центрів, численних гарячих ліній тощо, результатом було лише реєстрація повідомлень, перенаправлення на нову інстанцію, витрачені кошти на телефонні переговори, змарнований час та врешті – розчарування. Для людини з інвалідністю, яка пережила тяжкі події – такий шлях є непосильним, тим більше безрезультатним.

НАІУ намагається здійснювати введення кожного окремого випадку, що потребує людських та фінансових ресурсів. Знаючи специфіку того чи іншого виду інвалідності НАІУ надає адресну допомогу людям, які звертаються по неї. Маючи організації в різних областях України, ми намагаємось аналізувати інформації щодо становища з переселенцями для того, щоб виносити її на державний рівень, бо тільки силами громадських організацій не можна вирішити системні питання.

Call – центр НАІУ (центр швидкого реагування) діє за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні та Посольства Франції в Україні.

Психологічна та юридично-правова підтримка 

юридична консультація переселенців

Юрист НАІУ

Психологічна та юридично-правова підтримка надавалася всім особам, які звернулися  на Гарячу лінію НАІУ або безпосередньо до офісу Секретаріату НАІУ – 1123 особи.

Правова консультація за липень 2014 – травень 2015 рік звернення

Основними питаннями, з якими звертаються переселенці з інвалідністю, залишаються питання отримання статусу ВПО, оформлення та відновлення документів, а також отримання соціальних виплат і пенсій.

Гуманітарна допомога

Допомога медпрепаратами

Адресна допомога — величезний і дуже важливий напрям роботи нашої організації.

Із початку роботи Благодійної програми «Рятуймо разом!» з липня 2014 року, нами було придбано медичних препаратів та супутніх товарів (шприци, системи тощо) на загальну суму 53864 грн. для 189 осіб з інвалідністю Донецької та Луганської областей.  Це 126 дорослих і 63 дітей.  Це переважно люди, які звернулися до Call-центру НАІУ, або безпосередньо звернулися до офісу Секретаріату НАІУ. Також ліки розподілені та відправлені переселенцям з інвалідністю, які тимчасово перебувають у Одеській області, пораненим учасникам АТО, які проходили лікування в Рівненському військово-клінічному  центрі Центрального регіону, Мукачівському військовому шпиталю, Координаційному центрі «Буковина» допомоги українському війську при обласній Раді,   Вінницькому військовому шпиталю. Серед медикаментів противірусні, кардіологічні, а також кровоспинні засоби та антибіотики.

Ми постійно отримуємо заявки на придбання ліків від вимушено переміщених осіб з інвалідністю. Основні запити стосувалися препаратів від бронхіальної астми, артеріальної гіпертонії, алергії, гепатитів, панкреатитів, холециститів, артриту, ангіни, проблем із щитовидною залозою, бронхіту, стрептодермії, хвороби Паркінсона, ревматоїдного артриту, артрозу, остеохондрозу, простатиту, неврозу, епілепсії, вагітності, для дітей з аутизмом, хвороби нирок, остеохондрозу та багато інших.

В самій скрутній ситуації опинилися люди з онкологічними захворюваннями, де від хворого вимагається невідкладне та дороге лікування. Шукали варіанти допомоги для таких хворих, шукали гроші на препарати, знаходили дружні та партнерські організації для надання ліків.

В грудні 2014 року НАІУ направила кур’єром-волонтером в Луганську область адресні  посилки з медикаментами, засобами гігієни, одягом та продуктами харчування для дитячого будинку-інтернату, 9-ти сімей у складі яких є люди з важкими формами інвалідності (в зв’язку з неможливістю відправки посилок транспортом, поштою, кур’єрською пошту та ін.).

адресні посилки гуманітарна допомога переселенцям

Продовольчі товари

За весь час реалізації програми НАІУ 178 сімей переселенців з інвалідністю забезпечено продовольчими товарами/наборами. Зокрема це: соняшникова олія, крупи, макарони, цукор, борошно, рибні консерви, вівсяні пластівці, згущене молоко, чай, печиво, паштет, дитяче харчування, цукерки.

гуманітарна допомога переселенцям1 гуманітарна допомога переселенцям2

Засоби гігієни та технічні засоби реабілітації

Придбано засобів гігієни (підгузки, пелюшки, урологічні прокладки, уростомні мішки, сечоприймачі, катетери, тощо)  для 85 осіб на загальну суму понад 57 000  грн.

гуманітарна допомога переселенцям3

Також було закуплено технічних засобів реабілітації для 47 осіб з інвалідністю на загальну суму 227 634 грн.

таблиці

Вся допомога була надана особам з інвалідністю – вимушеним переселенцям із зони АТО, які тимчасово проживають в м. Києві, Одеській (санаторії «Сперанса» та «Куяльник»), Харківській, Донецькій, Луганській та Київській областях, які звернулись в  Call-центр НАІУ за допомогою.

Дякуємо за фінансову підтримку Міжнародній благодійній організації  «Фонд Східна Європа».

гуманітарна допомога переселенцям4 гуманітарна допомога переселенцям5

Слова подяки від отримувачів:

 1. « Я, Алексей Владимирович,1977 г.р., родился и вырос в г. Шостке. Учился в школе №2,по окончанию 8 класса пошел работать на завод «Свема», немного поработав, уехал в Ровенскую обл. искать счастье. Прожил там около трех лет и вернулся на родину, здесь и встретил свою жену Елену. Вскоре у нас родилась дочь Татьяна. Работы в городе не было и мне пришлось ехать искать работу, чтобы прокормить семью, так я и попал на Донбасс, устроился на работу, вскоре приобрел жилье и перевез туда и свою семью. В 2011г. я в шахте получил травму позвоночника и стал инвалидом 1гр. Мы были вынуждены покинуть свой дом потому, что наш поселок оказался в зоне боевых действий. Пришлось бросить все, рисковать жизнями своих девочек я не стал. Выезжали оттуда на легковом авто, поэтому вещей взять не могли. Спасибо добрым людям, которые смогли нам помочь с приобретением одежды и предметов первой необходимости…

Отдельная благодарность Национальной Ассамблее инвалидов Украины, Благотворительному фонду «Східна Европа» за предоставление мне средства передвижения – инвалидной коляски активного типа. Алексей Владимирович

 1. «Я, Сергей Николаевич,родился 14 февраля 1965 года в Луганской области Перевальского района село Комиссаровка. Учился в школе №31, окончил 8 классов, поступил в училище 1980г. г. Брянка на автослесаря, после училища работал на заводе в гараже водителем. Оттуда призвался в армию 1983г. После армии сразу пошёл работать на шахту. Работал горнорабочим очистного забоя 11 лет. Физические перегрузки, водяная лава привели к инвалидности 2 группы проф. заболевание 15.06.1999г. Деформирующий артроз тазобедренных суставов III ст., НФС ІІІ ст. выраженный болевой синдром.

Сделали первую операцию в 2002 г., протезирование левой ноги, в 2003г. – правой ноги. В данный момент в правой ноге нужна замена протеза. Ухудшение здоровья, ходить стало невозможно – сильные боли, на обезболивающих препаратах, нужна повторная операция по замене протеза. Сейчас мы проживаем в городе Шостка, как беженцы. В связи с боевыми действиями, мы были вынуждены уехать в октябре месяце без ничего. С пакетом документов и в чём были одеты, взять что-либо не было возможности, потому что уезжали под грохот выстрелов и взрывов. Хорошо, что есть на свете добрые, сочувствующие и просто хорошие люди, что помогают и не оставляют нас в беде.

Огромное человеческое спасибо Вам всем! Сергей Николаевич

Матеріальна допомога

З моменту реалізації Благодійної програми НАІУ надано матеріальної допомоги  23 ВПО з інвалідністю на загальну суму 18 385 грн.

Інша допомога

Понад 500 дітей, які були переміщені із зони проведення АТО на безпечну територію і які на даний час перебувають у освітніх, реабілітаційних та інших дитячих закладах отримали розвиваючі освітні набори від Національної Асамблеї інвалідів України та Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Надані набори було розповсюджено виключно серед дітей-переселенців у дитячих закладах, багатодітних родинах в різних регіонах України.

Зокрема, набори отримали:

 • Луганська обл.:Сватівська школа-інтернат для дітей з порушенням слуху, Кременна школа-інтернат для дітей з порушенням опорно-рухового апарату, Рубіжанський центр реабілітації для дітей з порушенням слуху «Хрусталик» (всі перераховані заклади знаходяться на підконтрольній Україні території).
 • Вінницька обл.:м. Калинівка, м. Козятин, м. Вінниця (ДНЗ №51, №77, №45, ЗОШ №2, №4, №6, №23).
 • Одеська обл.:(ДНЗ, ЗОШ, Школи-інтернати, дитячі реабілітаційні центри);
 • Донецька обл.:Славянськ, Краматорськ, Маріуполь (ДНЗ, ЗОШ, Школи-інтернати, дитячі реабілітаційні центри).
 • Чернівецька обл.:родина переселенців, в якій 13 дітей (5 дітей прийомних та 8 біологічних). Мешкають в готелі при молитовному домі у с. Кам’янка, Глибоцького р-ну.

Житомирська обл.: (ДНЗ, ЗОШ, Школи-інтернати, дитячі реабілітаційні центри).

ЮНІСЕФ

А також,

 • Забезпечено одягом (у т.ч. теплий/зимовий) – 267 осіб;
 • Надано можливість тимчасового проживання – 7 осіб;
 • Харчування ВПО з інвалідністю – 534 осіб

Нам дуже приємно отримувати слова подяки від цих людей. Деякі з них:


Я, дочь Марфы Ивановны Д., Светлана Николаевна Д, очень благодарна всем сотрудникам Национальной Ассамблее инвалидов Украины за ту роботу, которую вы выполняете. Вы просто не представляете, какую помощь вы оказываете такой незащищенной категории населения, как люди с инвалидностью, тем более –  переселенцы.
Моя мама пережила Великую Отечественную войну. Она родом из Черниговской области, Игнянский р-н, с. Шиловичи. Ей пришлось пережить оккупацию фашистов. Слава Богу, что мы выехали.


Мы, семья из Луганска. После того, что нам довелось пережить, очень и очень была рада почувствовать  участие в нашей жизни. И тут речь идет не только о материальной составляющей, но и о моральной поддержке. А это для нас крайне Важно.
Огромное Вам спасибо! Здоровья, счастья и Мира нам всем!!!


Очень благодарна Вам всем НАИУ за внимание, понимание и оказанную помощь.  Особенно Татьяне Викторовне Баранцовой и ребятам: Александру Панченко, Александру Афёрову и Гончарову Александру.
Юлия О.


Семья К.  от души благодарит НАИУ за оказанную помощь и содействие. Впервые за долгое время тяжб и утрат мы столкнулись с сердечностью и помощью Национальной  Ассамблеи, пониманием и материальной поддержкой.
Желаем Вам процветания и благополучия во всём!


Я, Юрий К, инвалид 2 гр.,проживал в Донецкой области, г. Дебальцево. Вынужден  был переехать в Киев как переселенец. В МЧС на железнодорожном вокзале я узнал об НАИУ в г. Киеве. Очень благодарен за оказанную помощь, внимание,  огромное спасибо ВСЕМ!!!


Я, Тамара Владимировна М., переселенка из Донецка. Благодарна Вашей организации за оказанную помощь. Храни Вас Господь!


Опитування ВПО з інвалідністю

В рамках програми фахівцями Національної Асамблеї інвалідів України за участі інших громадських організацій, волонтерів було проведено опитування ВПО з інвалідністю. Метою якого є вивчення потреб переміщених осіб з інвалідністю та членів їх родин у Одеській, Запорізькій, Харківській, Дніпропетровській, Полтавській, Донецькій, Львівській областях та інших областях.

Всього в опитуванні взяли участь 1852 особи (див. діаграму).

                                                                                              Станом на 1 січня 2015 року

диаграмма

Стандарти при проведенні аналізу результатів діяльності  було обрано положення Конвенції ООН про права інвалідів, міжнародні угоди ратифіковані та підписані Україною в сфері прав людини з інвалідністю і захисту прав внутрішніх переселенців, державні нормативні акти з питань соціальної адаптації вимушених переселенців, надання їм державної підтримки та забезпечення тимчасовим житлом, працевлаштування та вирішення інших соціально-економічних питань.

Даний аналіз проводився в межах комплексу дій: визначення потреб переміщених осіб з інвалідністю та членів їх родин у Одеській, Запорізькій, Харківській, Дніпропетровській, Полтавській, Львівській областях; забезпечення діяльності Call-центру для людей з інвалідністю та доступного інформаційного ресурсу для вимушених переселенців; «ведення випадку» осіб, які звернулися по допомогу, або були перенаправлені іншими організаціями; налагодження співробітництва та координації діяльності між державними структурами, громадськими організаціями людей з інвалідністю та волонтерів;  проведення семінарів для фахівців, посадових осіб, відповідальних за прийняття рішення, вимушених переселенців – користувачів послуг, представників громадських організацій людей з інвалідністю;

Проведення аналізу дало змогу:

 • виявити ситуацію з наданням соціальних, медичних, освітніх, адміністративних послуг вимушеним переселенцям з  інвалідністю;
 • налагодити співпрацю з профільними міністерствами та відомствами щодо надання адресної допомоги вимушеним переселенцям з інвалідністю;
 • привернути увагу органів влади та суспільства до особливих життєво важливих потреб вимушених переселенців з інвалідністю.

диаграмма1

диаграмма2 диаграмма3

Проблемні питання, які були зазначені ВПО з інвалідністю під час опитування:

Станом на 1 грудня 2014 року:

 1. Забезпечення тимчасовим житлом та харчуванням.
 2. Отримання соціальних виплат та пенсій.
 3. Отримання медичної допомоги та медикаментів.
 4. Забезпечення технічними засобами реабілітації, засобами особистої гігієни.
 5. Встановлення/продовження групи інвалідності.
 6. Отримання психологічної допомоги.

Станом на 1 квітня 2015 року:

 1. Забезпечення житлом.
 2. Працевлаштування.
 3. Забезпечення ліками, технічними засобами реабілітації, засобами особистої гігієни.

Інформаційна підтримка

Рятуймо РазомВ серпні 2014 року з метою інформування людей з інвалідністю з числа переселенців зі Східної України та тих, які проживають в зоні АТО щодо їх соціального захисту було створено Інтернет – сайт «Рятуймо разом!».

Завдяки цьому інформаційному ресурсу вдалось певним чином розповсюджувати інформацію для тих, хто потребує допомоги, а також шукати тих хто може допомогти.

На сайті щоденно оновлюється інформація про діяльність програми, надаються юридичні консультації, публікуються останні новини щодо соціального захисту переселенців з інвалідністю, оновлюється нормативно-правова база.

Усі публікації сайту щоденно розсилаються на електронну пошту людей, які підписалися на останні новини НАІУ. Кількість отримувачі розсилки складає 916 осіб (станом на 12.05.2015 р.).

інформаційна листівкаВ січні 2015 року Національною Асамблеєю інвалідів України було надруковано інформаційні листівки для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з інвалідністю та членів їхніх родин.

Дані листівки було розповсюджено серед ВПО з інвалідністю у різних регіонах, зокрема через громадські об’єднання людей з інвалідністю, що опікуються даною категорією, через управління соціального захисту ОДА, територіальні підрозділи Державної міграційної служби, координаційні штаби з питань соціального забезпечення ВПО, обласні кризові центри та медичні установи.

Завантажити інформаційну листівку для ВПО в електронному варіанті можна за наступним посиланням: завантажити інформаційну листівку.

Проведені заходи

10 липня 2014 року в м. Києві в агентстві Укрінформ була проведена прес-конференція з метою презентації даної благодійної програми та представлення інформаційного ресурсу.

В серпні Національна Асамблея інвалідів України перерахувала 20 тис. 400 грн. санаторію «Сенетатя», де переважно мешкають люди з інвалідністю, хворі на цукровий діабет, незрячі люди та молоді мами з дітьми. Ці кошти пішли на харчування 50 осіб з інвалідністю та їхнім сім’ям протягом 8 днів.

8 жовтня 2014 року в м. Києві в агентстві Укрінформ НАІУ спільно з Центральною виборчою комісією проведено прес-конференцію на тему: «Чи зможуть проголосувати вимушені переселенці із зони бойових дій Луганської та Донецької областей?»

В грудні 2014 року здійснено дводенну поїздку в Одеську обл., в ході якої відбулися зустрічі з людьми з інвалідністю та членами їх родин, вимушеними переселенцями, які компактно проживають у закладах Одеської обл. Відбулося опитування (анкетування) цих осіб. Проведено бесіди, надано консультації з правових питань, передано благодійну допомогу: ліки, засоби гігієни, продукти харчування тощо.  Проведено обстеження стану кімнат/ приміщень де тимчасово проживають  люди з інвалідністю. Проведено переговори з керівництвом закладів щодо вирішення  актуальних питань на прохання переселенців. здійснили поїздку до переселенців

28 січня 2015 року в Національному музеї Тараса Шевченка, за ініціативи Національної Асамблеї інвалідів України відбулась зустріч людей з інвалідністю-вимушених переселенців з зони АТО з Уповноваженим Президента України з прав людей з інвалідністю Валерієм Сушкевичем, а також брифінг для представників ЗМІ.

Вимушені переселенці з інвалідністю прибули, щоб представити нагальні проблеми4Учасники зустрічі мали можливість підняти гострі питання для більшості людей з інвалідністю вимушених переселенців та тих що перебувають у зоні АТО щодо відсутності медичних послуг та медичних препаратів, харчування; пошуку доступного житла, працевлаштування, а також соціальних послуг (особиста допомога для важко хворих).  В зустрічі взяли участь представники Міністерства соціальної політики України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, офісу Уповноваженого з прав людини,  Національної Асамблеї інвалідів України, Товариства Червоного Хреста України, МБФ «Відродження», державних та громадських структур, спостерігачі ОБСЄ, вимушені переселенці з інвалідністю що на даний час проживають в Одеській, Львівській, Чернівецькій, Івано-Франківській, Харківській, Закарпатській, Київській областях та в м. Києві, керівники громадських організацій інвалідів з Луганської та Донецької областей. Підсумком зустрічі стала пропозиція створення Ради громадських організацій людей з інвалідністю та їх родин – вимушених переселенців зі Сходу України та формування робочої групи для підготовки резолюції з переліком проблемних питань та пропозицій шляхів їх системного вирішення на всій території України для Уряду та Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю.

*****

Інваліди-переселенці7 квітня 2015 року за ініціативи Національної Асамблеї інвалідів України відбувся візит до Одеси Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю Валерія Сушкевича.

В рамках візиту з метою обговорення найважливіших та гострих проблем та план подальшої роботи щодо надання якісної та оперативної підтримки та допомоги в конференц-залі Санаторія «ім. Пирогова» Валерій Сушкевич зустрівся з вимушеними переселенцями з інвалідністю, представниками громадських організацій людей з інвалідністю, що мешкають зараз в Одеській області.

переселенціВ обговоренні також взяли участь представники Міністерства праці та соціальної політики України, зокрема Департаменту оздоровлення та санаторно-курортного лікування, Департаменту соціального захисту інвалідів, Управління організації соціального захисту постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій та вирішення житлових питань , Управління по наданню медичної допомоги дорослим Міністерства охорони здоров’я, представники Департаменту соціального захисту населення Одеської обласної державної адміністрації, а також директора санаторіїв, що прихистили переселенців.

В квітні 2015 року НАІУ здійснила робочу поїздку в Одеську область, де передала благодійну допомогу: ліки, засоби гігієни, технічні засоби реабілітації, продукти харчування тощо на загальну суму понад 230 000 грн.  Також проведено переговори з керівництвом закладів щодо вирішення  актуальних питань на прохання переселенців.

Впровадження системних змін на рівні держави

Реалізація проекту крім надання адресної допомоги переселенцям з інвалідністю надала можливість впровадження системних змін на рівні держави щодо забезпечення прав людей з інвалідністю під час збройних конфліктів. Про необхідність таких змін Національна Асамблея інвалідів України наголошувала у Альтернативному звіті до Комітету ООН з прав людей з  інвалідністю, що стосувалось статті 11 Конвенції ООН о правах інвалідів.

Також 21 квітня 2015 року під час засідання 13 сесії Комітету ООН з прав людей з інвалідністю представники НАІУ проінформували членів Комітету про ситуацію із захистом прав внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю  Східного Донбасу. Впровадження системних змін на рівні держави

Дякуємо за підтримку!

Програмі Розвитку ООН в Україні,

Дитячому Фонду ЮНІСЕФ,

Посольству Франції в Україні,

Міжнародній благодійній організації  «Фонд Східна Європа»,

Mission GENE HIN e.V. (Німеччина) ,

Міжнародній організації SOFT Tulip, Socires та Cordaan (Нідерланди),

Харківській обласній Спілці інвалідів Афганістану,

ПАТ НВЦ «Борщагівський ХФЗ»,

Благодійному Фонду “Фармацевтичний”,

ПриватБанку,

Укрзалізниці,

ТОВ «Нова пошта»,

Дніпропетровському УВП УТОС,

AGAMA Communications,

ТОВ РТЦ Бориспіль,

Кременчуцькому УВП УТОС,

ВГОІ «Рух за рівні можливості»,

Національній радіокомпанії України,

Благодійному фонду «Фонд вільна Україна»,

Громадській організації «Товариство «Зелений хрест»,

ПАТ “МОТОР-БАНК”.