Правова консультація ВПО

Звіт про діяльність НАІУ в рамках реалізації Благодійної програми «Рятуймо разом!» за 2015 рік


Національна Асамблея інвалідів України щиро дякує кожному, хто надав підтримку та допомагав нам допомагати людям.


Національна Асамблея інвалідів України в липні 2014 року започаткувала Благодійну програму «Рятуймо разом!», яка є соціальною ініціативою громадських організацій на підтримку внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю та членів їх сімей, цивільно постраждалих в зоні АТО та учасників АТО.

Ситуацію, яка склалася на Сході України, в Донецькій та Луганській областях, де проходять бойові дії змусила багатьох людей, в тому числі з інвалідністю, залишити свої домівки і виїхати, в надії зберегти своє життя та життя своїх рідних.

У особливо складній ситуації опинилися люди з інвалідністю, оскільки без сторонньої допомоги багато з них не в змозі покинути місця проживання. Але складнощі пов’язані не тільки з переїздом осіб з інвалідністю з місць, де проходять бойові дії, а й з іншими чисельними проблемами вже на безпечній території України. Зокрема, це організація та пошук архітектурно доступних місць проживання, доступного транспорту для перевезення, повноцінного харчування, лікування, побутового облаштування, а також забезпечення соціальної, юридичної, правової, психологічної та іншої допомоги.

В 2015 році Національна Асамблея інвалідів України продовжила свою благодійну діяльність –  надання кваліфікованої безоплатної  адресної допомоги переміщеним із зони АТО особам з інвалідністю та членам їх сімей шляхом налагодження співробітництва з державними структурами та громадськими організаціями.

Call- центр для ВПО з інвалідністю

В 2015 році продовжив свою діяльність Call-центр для ВПО з інвалідністю, створений  на базі офісу Національної Асамблеї інвалідів України.  Діяльність центру надала можливість людям з інвалідністю звернутись по допомогу, а фахівцям НАІУ через «ведення випадку» надати необхідну адресну допомогу ВПО з інвалідністю. Люди отримували ліки та медичні послуги. Здійснювався пошук доступного житла та роботи; місця навчання для дітей з інвалідністю; забезпечення технічними засобами реабілітації та супровід у нарахуванні  та переводу пенсій; надання правових консультацій; відновлення зв’язку з родичами та ін. В даному центрі працюють люди з інвалідністю, з числа вимушено-переміщених осіб  із зони АТО, які досконало знали існуючі проблеми людей з інвалідністю та мають потужний досвід роботи.

Call-Центр для людей з інвалідністю та членів їх сімей, переміщених із зони АТО, діє за телефонами:

+38 (044) 279-61-74

+38 (044) 279-61-82

+38 (050) 338-97-12

В 2015 році до Call- центру  звернулось  654 особи з інвалідністю та члени їх родин.

Із загальної кількості осіб, які звернулися за допомогою:

 • 536 осіб складають дорослі (19 років та більше), серед яких питома вага жінок –358 осіб (66% від кількості дорослих), чоловіків – 178 осіб (34% від кількості дорослих);
 • кількість дітей складає – 118 осіб (18% від загальної кількості звернувшихся).

Безпосередньо із зони АТО звернулося:

 • 23 особи – Луганська обл.;
 • 29 осіб  – Донецька обл.;

також представлені:

м. Київ та Київська обл.; Львівська обл.; Полтавська обл.; Закарпатська обл.; Харківська обл.; Одеська обл.; Сумська обл.; Кіровоградська обл., Тернопільська обл.; Хмельницька обл.; Дніпропетровська обл.; Запорізька обл.; Волинська обл.; Чернівецька обл.

впо

Щомісяця в середньому до центру звертається близько 60 осіб. Як показала практика, найперше завдання центру – це психологічна підтримка та розуміння. Вміння вислухати, зрозуміти найактуальніші питання та зробити певні ефективні кроки по їх вирішенню необхідне у першу чергу. Необхідним напрямком діяльності є «ведення випадку». Працівник розробляє індивідуальний алгоритм вирішення тієї чи іншої конкретної ситуації та безпосередньо супроводжує ї ї вирішення, за необхідності, залучаючи інших співробітників.

Аналіз звернень до Гарячої лінії (ГЛ) НАІУ показав, що найчастіші питання стосуються:

аналіз звернень впо

Надходило чимало дзвінків щодо консультацій з питань: де можна отримати тимчасове житло; роботу; поновити групу інвалідності; зробити протез чи безкоштовно отримати технічні засоби реабілітації; де роблять ту чи іншу медичну процедуру та надають медичні послуги; де знайти ту чи іншу державну чи громадську організацію та інші.

Фахівці НАІУ допомагаючи ВПО з інвалідністю неодноразово намагались отримати підтримку та допомогу через звернення до різних офіційних штабів, центрів, численних гарячих ліній тощо, результатом було лише реєстрація повідомлень, перенаправлення на нову інстанцію, витрачені кошти на телефонні переговори, змарнований час та врешті – розчарування. Для людини з інвалідністю, яка пережила тяжкі події – такий шлях є непосильним, тим більше безрезультатним.

НАІУ намагається здійснювати введення кожного окремого випадку, що потребує людських та фінансових ресурсів. Знаючи специфіку того чи іншого виду інвалідності НАІУ надає адресну допомогу людям, які звертаються по неї. Маючи організації в різних областях України, ми намагаємось аналізувати інформацію щодо становища з ВПО для того, щоб виносити її на державний рівень, бо тільки силами громадських організацій не можна вирішити системні питання.

Психологічна та юридично-правова підтримка

юридична консультація переселенців

Юрист НАІУ

Психологічна та юридично-правова підтримка надавалася всім особам, які звернулися  на Гарячу лінію НАІУ або безпосередньо до офісу Секретаріату НАІУ – 843 особи.

Правова консультація за 2015 рік

Правова консультація ВПО

Основними питаннями, з якими звертаються переселенці з інвалідністю, залишаються питання отримання статусу ВПО, оформлення та відновлення документів, а також отримання соціальних виплат і пенсій.

Гуманітарна допомога

 Допомога медпрепаратами

допомога переселенцямАдресна допомога — величезний і дуже важливий напрям роботи нашої організації.

В 2015 році за рахунок  Благодійної програми «Рятуймо разом!»  було придбано медичних препаратів та супутніх товарів (шприци, системи тощо) на загальну суму 50978 грн. для 115 осіб з інвалідністю Донецької та Луганської областей.  Це 92 дорослих і 23 дітей.  Це переважно люди, які звернулися до Call-центру НАІУ, або безпосередньо звернулися до офісу Секретаріату НАІУ. Також ліки розподілені та відправлені переселенцям з інвалідністю, які тимчасово перебувають у Одеській області.

НАІУ постійно отримує заявки на придбання ліків від вимушено переміщених осіб з інвалідністю.В рамках Благодійної програми «Рятуймо разом!» Основні
запити стосувалися препаратів від бронхіальної астми, артеріальної гіпертонії, алергії, гепатитів, панкреатитів, холециститів, артриту, ангіни, проблем із щитовидною залозою, бронхіту, стрептодермії, хвороби Паркінсона, ревматоїдного артриту, артрозу, остеохондрозу, простатиту, неврозу, епілепсії, вагітності, для дітей з аутизмом, хвороби нирок, остеохондрозу та багато інших.

В самій скрутній ситуації опинилися люди з онкологічними захворюваннями, де від хворого вимагається невідкладне та дороге лікування. Шукали варіанти допомоги для таких хворих, шукали гроші на препарати, знаходили дружні та партнерські організації для надання ліків.

Продовольчі товари

В 2015 році НАІУ 211 сімей переселенців з інвалідністю забезпечено продовольчими товарами/наборами. Зокрема це: соняшникова олія, крупи, макарони, цукор, борошно, рибні консерви, вівсяні пластівці, згущене молоко, чай, печиво, паштет, дитяче харчування, цукерки.

1гуманітарна допомога переселенцям1

Засоби гігієни та технічні засоби реабілітації

Придбано засобів гігієни (підгузки, пелюшки, урологічні прокладки, уростомні мішки, сечоприймачі, катетери, тощо)   та закуплено технічних засобів реабілітації  для 82 осіб з інвалідністю на загальну суму 233 427 грн.

IMG_20151225_093540гуманітарна допомога переселенцям3

Вся допомога була надана особам з інвалідністю – вимушеним переселенцям із зони АТО, які тимчасово проживають в м. Києві, Одеській (санаторії «Сперанса» та «Куяльник»), Харківській, Донецькій, Луганській та Київській, Вінницькій, Дніпропетровській областях, які звернулись в  Call-центр НАІУ за допомогою.

Дякуємо за фінансову підтримку Міжнародній благодійній організації  «Фонд Східна Європа».

гуманітарна допомога переселенцям4 гуманітарна допомога переселенцям5

Слова подяки від отримувачів:

 1. « Я, Алексей Владимирович,1977 г.р., родился и вырос в г. Шостке. Учился в школе №2,по окончанию 8 класса пошел работать на завод «Свема», немного поработав, уехал в Ровенскую обл. искать счастье. Прожил там около трех лет и вернулся на родину, здесь и встретил свою жену Елену. Вскоре у нас родилась дочь Татьяна. Работы в городе не было и мне пришлось ехать искать работу, чтобы прокормить семью, так я и попал на Донбасс, устроился на работу, вскоре приобрел жилье и перевез туда и свою семью. В 2011г. я в шахте получил травму позвоночника и стал инвалидом 1гр. Мы были вынуждены покинуть свой дом потому, что наш поселок оказался в зоне боевых действий. Пришлось бросить все, рисковать жизнями своих девочек я не стал. Выезжали оттуда на легковом авто, поэтому вещей взять не могли. Спасибо добрым людям, которые смогли нам помочь с приобретением одежды и предметов первой необходимости…

Отдельная благодарность Национальной Ассамблее инвалидов Украины, Благотворительному фонду «Східна Европа» за предоставление мне средства передвижения – инвалидной коляски активного типа.

 1. Алексей Владимирович2. «Я, Сергей Николаевич,родился 14 февраля 1965 года в Луганской области Перевальского района село Комиссаровка. Учился в школе №31, окончил 8 классов, поступил в училище 1980г. г. Брянка на автослесаря, после училища работал на заводе в гараже водителем. Оттуда призвался в армию 1983г. После армии сразу пошёл работать на шахту. Работал горнорабочим очистного забоя 11 лет. Физические перегрузки, водяная лава привели к инвалидности 2 группы проф. заболевание 15.06.1999г. Деформирующий артроз тазобедренных суставов III ст., НФС ІІІ ст. выраженный болевой синдром.

Сделали первую операцию в 2002 г., протезирование левой ноги, в 2003г. – правой ноги. В данный момент в правой ноге нужна замена протеза. Ухудшение здоровья, ходить стало невозможно – сильные боли, на обезболивающих препаратах, нужна повторная операция по замене протеза. Сейчас мы проживаем в городе Шостка, как беженцы. В связи с боевыми действиями, мы были вынуждены уехать в октябре месяце без ничего. С пакетом документов и в чём были одеты, взять что-либо не было возможности, потому что уезжали под грохот выстрелов и взрывов. Хорошо, что есть на свете добрые, сочувствующие и просто хорошие люди, что помогают и не оставляют нас в беде.

Огромное человеческое спасибо Вам всем!

Сергей Николаевич

Матеріальна допомога

В 2015 році за рахунок  Благодійної програми НАІУ надано матеріальної допомоги  34 ВПО з інвалідністю на загальну суму 38 400 грн.

Інша допомога

Понад 500 дітей, які були переміщені із зони проведення АТО на безпечну територію і які на даний час перебувають у освітніх, реабілітаційних та інших дитячих закладах отримали розвиваючі освітні набори від Національної Асамблеї інвалідів України та Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Надані набори було розповсюджено виключно серед дітей-переселенців у дитячих закладах, багатодітних родинах в різних регіонах України.

Зокрема, набори отримали:

 • Вінницька обл.: м. Калинівка, м. Козятин, м. Вінниця (ДНЗ №51, №77, №45, ЗОШ №2, №4, №6, ЮНІСЕФ 2015-04-08 15.00.17 №23).
 • Одеська обл.:(ДНЗ, ЗОШ, Школи-інтернати, дитячі реабілітаційні центри);
 • Донецька обл.: Славянськ, Краматорськ, Маріуполь (ДНЗ, ЗОШ, Школи-інтернати, дитячі реабілітаційні центри).
 • Луганська обл.: Сватівська школа-інтернат для дітей з порушенням слуху, Кременна школа-інтернат для дітей з порушенням опорно-рухового апарату, Рубіжанський центр реабілітації для дітей з порушенням слуху «Хрусталик» (всі перераховані заклади знаходяться на під2015-04-08 15.00.24 контрольній Україні території).
 • Чернівецька обл.:родина переселенців, в якій 13 дітей (5 дітей прийомних та 8 біологічних). Мешкають в готелі при молитовному домі у с. Кам’янка, Глибоцького р-ну.
 • Житомирська обл.: (ДНЗ, ЗОШ, Школи-інтернати, дитячі реабілітаційні центри).

А також,

 • Забезпечено одягом (у т.ч. теплий/зимовий) – 238 осіб;
 • Надано можливість тимчасового проживання – 7 осіб;

Нам дуже приємно отримувати слова подяки від цих людей.

Деякі з них:


Я, Татьяна Петровна Д, инвалид 1 гр., проживаю в пос. Очеретино, Донецкой области. Хочу выразить большую благодарность исполнительному директору Национальной Ассамблеи инвалидов Украины Наталье Скрипке. Спасибо Вам большое за доставленную мне инвалидную коляску. Очень обрадовалась подарку, так как для меня это самое необходимое. Коляска  очень удобная в посадке, и легкая в передвижении. Большое спасибо и низкий поклон за то, Ви делаете добрые дела.


Я, дочь Марфы Ивановны Д., Светлана Николаевна Д, очень благодарна всем сотрудникам Национальной Ассамблее инвалидов Украины за ту роботу, которую вы выполняете. Вы просто не представляете, какую помощь вы оказываете такой незащищенной категории населения, как люди с инвалидностью, тем более – переселенцы.
Моя мама пережила Великую Отечественную войну. Она родом из Черниговской области, Игнянский р-н, с. Шиловичи. Ей пришлось пережить оккупацию фашистов. Слава Богу, что мы выехали.


Мы, семья из Луганска. После того, что нам довелось пережить, очень и очень была рада почувствовать  участие в нашей жизни. И тут речь идет не только о материальной составляющей, но и о моральной поддержке. А это для нас крайне Важно.
Огромное Вам спасибо! Здоровья, счастья и Мира нам всем!!!


Очень благодарна Вам всем НАИУ за внимание, понимание и оказанную помощь.  Особенно Татьяне Викторовне Баранцовой и ребятам: Александру Панченко, Александру Фадееву и Гончарову Александру.
Юлия О.


 

Семья К.  от души благодарит НАИУ за оказанную помощь и содействие. Впервые за долгое время тяжб и утрат мы столкнулись с сердечностью и помощью Национальной  Ассамблеи, пониманием и материальной поддержкой.
Желаем Вам процветания и благополучия во всём!


Я, Юрий К, инвалид 2 гр.,проживал в Донецкой области, г. Дебальцево. Вынужден  был переехать в Киев как переселенец. В МЧС на железнодорожном вокзале я узнал об НАИУ в г. Киеве. Очень благодарен за оказанную помощь, внимание,  огромное спасибо ВСЕМ!!!


 

Я, Тамара Владимировна М., переселенка из Донецка. Благодарна Вашей организации за оказанную помощь. Храни Вас Господь!


Інформаційна підтримка

Рятуймо РазомВ 2015 році НАІУ продовжила інформувати людей з інвалідністю з числа переселенців зі Східної України та тих, які проживають в зоні АТО щодо їх соціального захисту через  Інтернет – сайт «Рятуймо разом!».

Завдяки цьому інформаційному ресурсу вдалось певним чином розповсюджувати інформацію для тих, хто потребує допомоги, а також шукати тих хто може допомогти.

На сайті щоденно оновлюється інформація про діяльність програми, надаються юридичні консультації, публікуються останні новини щодо соціального захисту переселенців з інвалідністю, оновлюється нормативно-правова база.

інформаційна листівкаУсі публікації сайту щоденно розсилаються на електронну пошту людей, які підписалися на останні новини НАІУ. Кількість отримувачі розсилки складає 936 осіб.

В січні 2015 року Національною Асамблеєю інвалідів України було надруковано інформаційна листівка для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з інвалідністю та членів їхніх родин.

Дані листівки було розповсюджено серед ВПО з інвалідністю у різних регіонах, зокрема через громадські об’єднання людей з інвалідністю, що опікуються даною категорією, через управління соціального захисту ОДА, територіальні підрозділи Державної міграційної служби, координаційні штаби з питань соціального забезпечення ВПО, обласні кризові центри та медичні установи.

Завантажити інформаційну листівку для ВПО в електронному варіанті можна за наступним посиланнямзавантажити інформаційну листівку.

Проведені заходи

заходи 128 січня 2015 року в Національному музеї Тараса Шевченка, за ініціативи Національної Асамблеї інвалідів України відбулась зустріч людей з інвалідністю-вимушених переселенців з зони АТО з Уповноваженим Президента України з прав людей з інвалідністю Валерієм Сушкевичем, а також брифінг для представників ЗМІ.

Учасники зустрічі мали можливість підняти гострі питання для більшості людей з інвалідністю вимушених переселенців та тих що перебувають у зоні АТО щодо відсутності медичних послуг та медичних препаратів, харчування; пошуку доступного житла, працевлаштування, а також соціальних послуг (особиста допомога для важко хворих).  В зустрічі взяли участь представники Міністерства соціальної політики України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, офісу Уповноваженого з прав людини,  заходи 2Національної Асамблеї інвалідів України, Товариства Червоного Хреста України, МБФ «Відродження», державних та громадських структур, спостерігачі ОБСЄ, вимушені переселенці з інвалідністю що на даний час проживають в Одеській, Львівській, Чернівецькій, Івано-Франківській, Харківській, Закарпатській, Київській областях та в м. Києві, керівники громадських організацій інвалідів з Луганської та Донецької областей. Підсумком зустрічі стала пропозиція створення Ради громадських організацій людей з інва
лідністю та їх родин – вимушених переселенців зі Сходу України та формування робочої групи для підготовки резолюції з переліком проблемних питань та пропозицій шляхів їх системного вирішення на всій території України для Уряду та Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю.

*****

захід 330 січня-2015 року – Захід для жінок з інвалідністю «Захист прав жінок з інвалідністю – вимушених переселенців зі Сходу України», який відбувся в конференц-залі готельного комплексу «Верховина».

7 квітня 2015 року за ініціативи Національної Асамблеї інвалідів України відбувся візит до Одеси Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю Валерія Сушкевича.захід 4

В рамках візиту з метою обговорення найважливіших та гострих проблем та план подальшої роботи щодо надання якісної та оперативної підтримки та допомоги в конференц-залі Санаторія «ім. Пирогова» Валерій Сушкевич зустрівся з вимушеними переселенцями з інвалідністю, представниками громадських організацій людей з інвалідністю, що мешкають зараз в Одеській області.

В обговоренні також взяли участь представники Міністерства праці та соціальної політики України, зокрема Департаменту оздоровлення та санаторно-курортного лікування, Департаменту соціального захисту інвалідів, Управління організації соціального захисту постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій та вирішення житлових питань , Управління по наданню медичної допомоги дорослим Міністерства охорони здоров’я, представники Департаменту соціального захисту населення Одеської обласної державної адміністрації, а також директора санаторіїв, що прихистили переселенців.

захід 5

В квітні 2015 року НАІУ здійснила робочу поїздку в Одеську область, де передала благодійну допомогу: ліки, засоби гігієни, технічні засоби реабілітації, продукти харчування тощо на загальну суму понад  230 000 грн.  Також проведено переговори з керівництвом закладів щодо вирішення  актуальних питань на прохання переселенців.

*****

Впровадження системних змін на рівні держави

Реалізація проекту крім надання адресної допомоги переселенцям з інвалідністю надала можливість впровадження системних змін на рівні держави щодо забезпечення прав людей з інвалідністю під час збройних конфліктів. Про необхідність таких змін Національна Асамблея інвалідів України наголошувала у Альтернативному звіті до Комітету ООН з прав людей з  інвалідністю, що стосувалось статті 11 Конвенції ООН о правах інвалідів.

Також 21 квітня 2015 року під час засідання 13 сесії Комітету ООН з прав людей з інвалідністю представники НАІУ проінформували членів Комітету про ситуацію із захистом прав внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю  Східного Донбасу.

захід 629 квітня 2015 року – НАІУ провела Прес-конференцію «Загублені права: вперше голос громадських організацій людей з інвалідністю з України прозвучав в Комітеті ООН», на якій акцентувала про необхідність впровадження системних змін на рівні держави щодо забезпечення прав людей з інвалідністю під час збройних конфліктів.

захід 709 – 10 вересня 2015 року – Семінар “Забезпечення доступу осіб з інвалідністю до виборчих та політичних процесів в Україні”, де обговорювались питання дотримання виборчих прав переселенців з інвалідністю.

16 – 18 листопада 2015 року в м. Вінниця НАІУ спільно з Всеукраїнською громадською організацією інвалідів користувачів психіатричної допомоги “ЮЗЕР” провели семінар «Громадський моніторинг дотримання прав переселенців з інвалідністю – користувачів психіатричної допомоги».

захід 8Участь у семінарі взяли представники Харківського відділення Всеукраїнського «Фонду допомоги жертвам насилля», Вінницької правозахисної групи, Вінницької обласної громадської організації «Подільський центр соціальних технологій», громадських організацій людей з інвалідністю з різних областей України – членів та партнерів НАІУ; вимушені переселенці з різних регіонів України.

захід 901 – 03 грудня 2015 року в м. Київ НАІУ проведено Форум “Взаємодія державних і місцевих органів влади, соціальних структур та ГОІ у вирішенні нагальних проблем людей з інвалідністю – вимушених переселенців із зони АТО”. В заході взяли участь Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю, представники Пенсійного фонду України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства соціальної політики України, Фонду соціального захисту інвалідів, Державної служби зайнятості, міжнародних та всеукраїнських громадських та благодійних організацій.  З Луганської та Донецької областей в заході приймали участь – молодь з проблемами здоров’я, родини з інвалідністю, представники громадських організацій інвалідів, представники партнерських установ, які опікуються проблемами людей з інвалідністю. Учасники мали можливість обговорити актуальні проблеми ВПО з інвалідністю та членів їх родин, получити інформаційну та консультаційну допомогу.

ПРООН спільно з Національною Асамблеєю інвалідів України забезпечили реабілітаційним обладнанням соціальні установи та заклади  Донецької та Луганської областей

Програма Розвитку ООН виділила грант на суму 1 мільйон 274 тисяч гривень на придбання реабілітаційного обладнання для закладів соціальної галузі Донецької області та Луганської областей. Це стало можливим завдяки фінансуванню Уряду Японії. Закупівлю  реабілітаційного обладнання було здійснено Національною Асамблеєю інвалідів України.

проон спільно з наіу

Обладнання  встановлено в 11 закладах, де також були проведені  ремонтні роботи за фінансової підтримки Уряду Японії.

IMG_20151222_095223Обладнання отримали наступні заклади в Донецькій області:

 • Артемівський територіальний центр соціального обслуговування;
 • Артемівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
 • Дружківська міська лікарня №2;
 • Східний центр професійної реабілітації інвалідів у Дружківці;
 • Загальноосвітня школа №10 у Білецькому;IMG_20151225_093501
 • Дитячий садок «Росинка» в Білозерському;
 • Центр допомоги дітям «Отчий дім» у м. Красноармійськ;
 • Донецький міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів у Краматорську.

В Луганській області:

 • Кремінський районний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів;
 • Рубіжанський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів;

IMG_20151217_121635Сватівський обласний інтернат для людей похилого віку та інвалідів.2015-11-27 17.17.42

Також було придбано  засоби реабілітації: спеціальні тренажери, крісла та стільці, ходунки та інші пристрої.
Крім того, Національна Асамблея інвалідів України придбала допоміжне обладнання – поруччя, підставки, набори спеціальних приладів, які допомагають людям з інвалідністю в побуті.  Для дітей придбано навчальні матеріали – книги, навчальні ігри, іграшки для розвитку дрібної моторики та інтелекту. SAM_1620

DSC_0004Проведено спеціальні тренінги з використання цього обладнання для персоналу цих установ.

Ремонт приміщень та їх оснащення допоможуть забезпечити не тільки фактичне відновлення реабілітаційних центрів, медичних та освітніх закладів, але й поліпшити якість надаваних в них послуг для найбільш вразливих громадян.

спеціальне обладнання SAMSUNG DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

 


Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації для ВПО з інвалідністю

Люди з інвалідністю з числа ВПОЗ вересня 2015 року UCP Колеса для людства (США) разом з провідними національними організаціями: Українською асоціацією фізичних терапевтів (УАФТ) та Національною Асамблеєю інвалідів України (НАІУ) реалізують в Україні проект TEAM «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації» — проект комплексного навчання та надання прямих послуг, який сприятиме особам з інвалідністю досягнути більш незалежного, щасливішого життя.

Люди з інвалідністю з числа ВПО 1Проект TEAM направлений на введенні комплексних реабілітаційних послуг в Україні та запровадження багато спеціалізованих тренінгів для реабілітологів; професійних/ бізнес тренінгах та підтримці у працевлаштуванні внутрішньо переміщених з інвалідністю та членів їх сімей, учасників АТО; а також забезпеченні допоміжними пристроями.

Проект реалізується в 5 областях України: Львівська, Вінницька, Донецька, Дніпропетровська та Харківська області.

Люди з інвалідністю з числа ВПО не дуже активно долучаються до пошуків можливого місця працевлаштування. Більшість  з них мотивує свою бездіяльність тим, що:

 • не вирішені питання постійного місця проживання;
 • страхом втратити дотації держави та міжнародних донорів, що допомагають;
 • бажанням повернутись на місце постійного проживання та  вважають теперішній стан тимчасовою мірою.

В Україні протягом 2015 року спостерігалась загальна тенденція збільшення безробітних осіб (на 1 робоче місце претендує 10 осіб, які не є особами з інвалідністю), що ускладнює працевлаштування людей  з інвалідністю із зони АТО.  А також відсутня державна підтримка роботодавців, які приймають на роботу ВПО з інвалідністю.

На державному рівні відсутня широка інформаційна політика щодо необхідності працевлаштування ВПО, в т ч. з інвалідністю.

Зазначені перешкоди та виклики потребують вирішення на загальному державному рівні, зокрема через прийняття змін до чинного законодавства України. Кейс-менеджерами проекту в ході реалізації проекту буде проаналізовано можливості та стан працевлаштування ВПО та опрацьовані пропозиції до вдосконалення законодавства в цьому напрямку.  Стратегія роботи в проекті для вирішення зазначених перешкод це посилення роботи з роботодавцями з «великого» бізнесу щодо працевлаштування осіб з інвалідністю.

Люди з інвалідністю з числа ВПО 2Результати проекту за 3 місяці:

 • Налагоджено співпрацю з державними органами влади щодо реалізації проекту на всеукраїнському та місцевих рівнях. Зокрема з Фондом соціального захисту інвалідів та його обласними відділеннями, Державною службою зайнятості та її структурними підрозділами в областях, Департаментами соціального захисту населення обласних державних адміністрацій, Міжрегіональними центрами професійної реабілітації  інвалідів.  Домовлено, про подальші  спільні дії щодо реалізації проекту та об’єднання зусиль.

                За домовленістю з партнерами проекту у Дніпропетровській та Львівській областях безкоштовно виділено робочі місця в приміщеннях державних установ   для організації роботи кейс-менеджерів по прийому ВПО.

 • Працевлаштовані 6 ВПО з інвалідністю(Дніпропетровська -2, м.Київ-2, м. Маріуполь -1, м. Харків – 1 особа). При цьому ця діяльність передбачена проектом лише у 4 кварталі.
 • Проведено 58 первинних індивідуальних зустрічей із особами з інвалідністю  (за робочим планом проекту  50).
 • Проведено тренінг для роботодавців у м. Львів. Виявлено зацікавленість роботодавців у працевлаштуванні осіб з інвалідністю, а також  отриманні додаткової інформації з цих питань. У зв’язку з цим кількість учасників була збільшена з 20 до 28 осіб.
 • Проект представлено для широкого загалу на 3 всеукраїнських заходах, в яких брали участь понад 150 ВПО з інвалідністю,  близько 130 роботодавців, понад 100 лідерів громадського руху осіб з інвалідністю.  Що дало змогу значно поширити інформацію серед потенційної цільової групи про їх можливості отримати послуги з працевлаштування та навчання. Це також сприяло працевлаштуванню 2 осіб з числа ВПО у Дніпропетровській області.

Люди з інвалідністю з числа ВПО 3


Дякуємо за підтримку!

Програмі Розвитку ООН в Україні,

Дитячому Фонду ЮНІСЕФ,

Посольству Франції в Україні,

Міжнародній благодійній організації  «Фонд Східна Європа»,

Міжнародним організаціїям: SOFT Tulip, Socires та Cordaan (Нідерланди),

AGAMA Communications,

Дніпропетровському УВП УТОС